Juhokórejský gigant nezažíva v posledných mesiacoch práve priaznivé výsledky. Ba dokonca by sme mohli označiť jeho zisky z predajov smartfónov za katastrofálne, keďže klesli až o 74%. Dôvod nebol samozrejme jeden, no určite k tomu prispel fakt, že sa Samsung zameriaval skôr na kvantitu, ako na kvalitu, no a takto to dopadlo! 

56 smartfónov za rok!

Pokiaľ počujete toto číslo, pravdepodobne mu nechcete ani uveriť. 56 smartfónov je naozaj extrémne veľa a potvrdzuje to len to, že Samsung sa nezameriaval na kvalitu ale skôr na kvantitu, na čo koniec koncov aj sám doplatil. Totiž Low-Endové smartfóny nedokážu konkurovať tým od konkurenčnej spoločnosti Xiaomi či Huvawei a high-endové zasa nestíhajú na Apple či LG. Skrátka predstaviť 56 smartfónov za rok metódou „pokus – omyl“ chce veľa odvahy a zdá sa, že tentokrát šlo práve o ten omyl. Veď keby ich predstavilo len 11, ako Xiaomi, mohlo mať omnoho nižšie náklady na vývoj a teda nižšie ceny, poprípade vyšší výkon pri jednotlivých modeloch!

- Reklama -

Nový plán

Samsung si samozrejme uvedomuje, že takto to pokračovať jednoducho nemôže, a tak  od budúceho roka pripravuje úplne nový plán. Jeho smartfóny by mali dostať omnoho kvalitnejšie vyhotovenie a zároveň aj Android nadstavbu TouchWiz, ktorá by fungovala omnoho plynulejšie, ako doteraz. Druhým krokom, ktorý chce spoločnosť spraviť, je zredukovanie počtu nových smartfónov približne o 25-30%. Navyše sú v Samsuugnu pripravení na predstavenie úplne novej série smartfónov s ohybným displejom, takže by sme sa mali mať na čo tešiť! 🙂

fail
Samsung predstavilo 56 smartfónov Apple v podstate len jeden v dvoch verziách! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.