Spoločnosť Samsung predstavila pred pár mesiacmi naozaj špičkové vlajkové lode, ktoré sú naozaj silnými konkurentmi pre Jablkový iPhone. Nový Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 Edge sú jednoducho vydarené, no majú jeden problém. Tým problémom je cenovka a aj keď z pohľadu Apple nie je až taká vysoká, nie je to Apple! Predávať smartfón drahšie ako spoločnosť s nakusnutým jabĺčkom je jednoducho veľký risk!

Samsung si musí dávať pozor

Samozrejme, že tu teraz nechceme rozpisovať celú cenovú politiku oboch spoločností. Všetko by sa to v podstate malo dať zhrnúť v takej skratke, že Samsung doteraz ponúkal svoje vlajkové lode podstatne lacnejšie a aj keď nové modely priniesli zásadnú inováciu, ich cena je už príliš. Navyše ju sčasti odkopírovali od Apple, vďaka čomu mohli v spoločnosti nahnevať množstvo svojich záujemcov, ktorí chceli Galaxy S6 predovšetkým kvôli lepšej cene, no a samozrejme preto, lebo to nie je iPhone.

- Reklama -

Avšak aj keď to teraz vyšlo, nemusí sa to podariť aj nabudúce. Hovorím o ďalšej generácii tohto smartfónu, ktorá bude musieť byť pri rovnako nasadenej cene minimálne rovnako inovačná. Galaxy S6 spôsobil „boom“, no spoločnosť musí dbať na to, aby takýto „boom“ spôsobil aj model Galaxy S7. To sa však už nemusí stať, vzhľadom na to, že Galaxy S6 skrýva (možno) všetky tromfy spoločnosti. Znamená to teda, že Samsung má našliapnuté naozaj do neznáma. Cenová politika mu pri nových modeloch zdá sa vyšla, no či mu vyjde aj na budúci rok, tak to už nevie naozaj nik! Uvidíme čo povie čas, každopádne predaju modelu Galaxy S6 držíme palce!

iPhone 6 vs. Samsung Galaxy S6 Edge - svetapple.sk
iPhone 6 vs. Samsung Galaxy S6 Edge – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.