V dnešnom technologickom svete, kde je jednoznačnou dominantou spoločnosť Apple platí, že pokiaľ nejaký iný gigant, ako napríklad Samsung, urobí niečo podobné, okamžite sa tým vystrelí na vlnu kritiky na svoju stranu. Ako sa však hovorí: „Aj zlá reklama je reklama“, tak v tomto prípade to platí dvojnásobne. V najnovšom videu môžme vidieť to, ako Apple skopíroval reklamu hodiniek Apple Watch Edition, aby mohol propagovať svoj nový Samsung Galaxy S6!

Reklama

V poslednej dobe Apple neudáva trend len s tým, aké predstavuje úžasné produkty ale aj tým, pomocou akých reklám ich propaguje. Jednoduché videá, ktoré by ste chceli najradšej „zjesť“, vždy dokonalo vystihnú to, čo vystihnúť majú a častokrát k tomu netreba poznať ani fakt, koľko má daný produkt milimetrov na výšku, na šírku atď… V Apple to jednoducho vedia a to si zjavne uvedomili aj v konkurenčnom Samsungu. Práve preto predstavili novú reklamu na svoju novinku, Smasung Galaxy S6 Edge, ktorá sa nesie v znamení reklamy na Apple Watch Edition.

- Reklama -

Reklama síce nie je úplne odkopírovaná, no Samsung tu použil niekoľko zásadných prvkov, ktoré sa podozrivo nachádzali aj v reklame od spoločnosti Apple. Veď obe reklamy sú o materiáloch, spracovaní či výrobnej technológií, v oboch nájdeme naozaj vydarené spomalené zábery strojov, ktoré dávajú nový Samusng Galaxy S6 Edge dokopy, obe majú tmavý štýl pozadia,rovnaké tempo či dokonca aj hlas s anglickým prízvukom. Samsung sa tu jendoducho inšpiroval čo je na reklame viac než vidno. pre porovnanie prinášame aj reklamu na Apple Watch, aby ste si o tom, do akej miery v juhokórejský Samsung kopíroval mohli spraviť vlastný úsudok 🙂


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.