Inteligentný smartfón, inteligentné vozidlo, inteligentná domácnosť či inteligentné hodinky. Toto všetko má v dnešnej dobe trošku umelého rozumu, ktorý môže zachrániť a zjednodušiť naše životy. V poslednej dobe býva inteligentné aj to, čo by naozaj inteligentné byť nemuselo. Napríklad taký Samsung získal inteligentný prsteň. Ktorý inteligent by ho ale nosil?

Inteligentný prsteň

Možno by si si na prvý pohľad mohol myslieť, že takýto prsteň bude meriať na základe povrchu tvojho prsta nejaké telesné aktivity či napríklad tvoj tep. To ale nie je pravda a Samsung získal patent na niečo úplne iné. V prvom rade by sa malo dať vďaka prsteňu ovládať všetko to príslušenstvo, ktoré máš v dome a ktoré má logo spoločnosti Samsung. Bolo by to vlastne veľmi jednoduché. Stačí aby si mal na ruke špeciálne zariadenie a akonáhle by si ho priložil ku svojmu smartfónu, automaticky by ti zrýchlene zobrazil všetky funkcie, ktoré môžeš na diaľku ovládať. Ide napríklad o ovládanie televízie či napríklad zapínanie a vypínanie svetla. Samsung ale nie je prvý, čo získal patent na takúto technológiu.

- Reklama -

Možno budeš prekvapený, ale niečim podobným sa v minulosti zaujímalo dokonca aj Apple a po jeho bokoch tiež spoločnosť Microsoft či Google. Samozrejme, podobný patent je len patentom nie reálnym zariadením a tak je viacmenej isté, že v najbližšej dobe asi takýto prsteň v reálnej podobe neuvidíme. Akonáhle ho ale nejaká spoločnosť predstaví dostaneme sa do skutočného sci-fi sveta. Kedysi by sme neboli povedali, že naše telefóny budú vedieť zobrazovať videá v tak vysokom rozlíšení. Dnes sa s rozlíšením nechceme uspokojiť a chceme stále viac a viac. Rovnako je to tak aj so všetkými ostatnými technológiami a my sme strašne radi, že môžeme byť pritom!

samsung-patent-rotating-smart-ring

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.