Spoločnosť Samsung sa rozhodla urobiť za svojou mobilnou históriou vlajkových lodí jednu naozaj hrubú čiaru a predstaviť  zariadenie, z ktorého tak trochu všetci padneme do kolien. To sa v podstate aj podarilo a spoločnosťpredstavila model Galaxy S6 a S6 Edge so zaobleným displejom. Ako sa však ukazuje, nebol to až taký predajný trhák, ako mnohí predpokladali. Samsung je na tom ešte horšie ako kedykoľvek vo svojej histórií!

Samsung klesá

Spoločnosť Samsung má veľa fanúšikov, ale rovnako veľa odporcov, ktorí ešte donedávna tvrdili, že jej vlajkové lode sú jednoducho nanič. Tento rok však prišiel model S6, ktorý to mal zmeniť a ukázať svetu, ako má vyzerať smartfón v roku 2015. To sa viacmenej podarilo a model S6 skutočne ukázal aký je úžasný, no zdá sa, že Samsung to tak trochu niečim prestrelil (žeby to bola cena vyššia ako za iPhone?) a z predajného trháku sa pomaly ale isto stal predajný zabijak. Spoločnosť je totiž na tom ešte horšie ako minulý rok a pokles jej tržieb zaznamenávajú v Číne až s hodnotou 50%!

Spoločnosť Samsung sa síce opierala o predaje modelu S6, no to ešte netušila, že sa nebude tak dobre predávať. Za približne mesiac od začiatku predaja sa podarilo vyexpedovať (nie predať) len okolo 10 000 000 kusov, čo síce na prvý pohľad vyzerá dobre, no skutočnosť je taká, že konkurenčný Apple dokázal takéto množstvo predať za prvý víkend.

Prečo to tak bolo síce nevieme, no naskytajú sa tu hneď dve odpovede. Jednou je  cena, ktorá sa zdá aj milovníkom tejto spoločnosti až príliš vysoká (a najmä odkopírovaná od Apple, čo určite nebol dobrý ťah) a potom konkurencia. Keď sa objavil väčší iPhone, veľa používateľov Androidu prešlo práve na tieto zariadenia, tí čo nechceli iPhone, kúpili o 300€ lacnejšie Xiaomi (ktoré kopíruje Apple), no a pre smutný Samsung tu zrazu tak trochu neostalo miesto! Každopádne držíme spoločnosti palce s predajom, aby tu bolo ešte chvíľu niečo, čo dokáže iPhonu aspoň ako tak konkurovať!

Prečítajte si tiež  Samsung a Apple zaznamenávajú v Európe pokles predajov smartfónov. Tejto značke sa ale naopak darí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.