Množstvo z vás zrejme počulo o streamovacej službe Onlive, ktorá bola pomerne nadčasová. šlo jednoducho o službu, ktorá dokázala na základe internetového pripojenia streamovať hry do vášho počítača, ktorý by ich za iných okolností nedokázal utiahnuť. Tento skvelý nápad vyzeral zo začiatku naozaj dobre, no neskôr sa ukázalo, že nezažil taký úspech ako autori predpokladali. Služba 30. apríla končí, no všetko potom, ako ju odkúpila spoločnosť Sony!

Sony kúpilo Onlive!

Zdá sa, že spoločnosť Sony si dobre uvedomuje, že nebude môcť donekonečna predstavovať herné konzoly. Hardware jednoducho príliš rýchlo starne a používatelia čoskoro prestanú nakupovať PlayStation. Vzhľadom na to, že do oblasti streamovania hier už rýpe aj samotný Microsoft, ktorý je v hernom priemysle azda najväčším konkurentom pre Sony, spoločnosť nesmie zaostávať a urobila veľmi dôležitý krok. odkúpila streamovaciu službu Onlive, vďaka čomu získali všetky patenty na streamovanie hier!

- Reklama -

Stará služba fungovala tak, že za určitý mesačný poplatok ste dostali prístup do obrovskej databázy hier, ktoré bežali na serveroch spoločnosti. Vďaka tomu ste mohli na veľmi starom zariadení hrať tie najnovšie tituly v pomerne slušnej grafike za pomerne slušnú cenu. Všetko čo bolo potrebné, bol kvalitnejší prístup na internet, keďže služba si vyžadovala 1,4Mb/s, čo je v dnešnej dobe prakticky štandard. Každopádne, vyzerá to tak, že sa Sony bude v budúcnosti uberať tým správnym smerom!

Onlive - svetapple.sk
Onlive – svetapple.sk

Zdroj: engadget.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.