Nie je to tak dávno, čo Sony predstavilo svoju vlajkovú loď Xperia Z3 a už sa začína špekulovať o jej nástupcovi s označením Z4. Prvé špekulácie nám prinášajú zaujímavé informácie, podľa ktorých si budete môcť pri tomto zariadení vybrať, či chcete FullHD alebo QHD displej. No, je to veľmi zaujímavý fakt, ale ako to v skutočnosti je?

Jedna verzia – dvojaké rozlíšenie

Nezvykne sa príliš často hovoriť o úplne novom smartfóne a predovšetkým o vlajkovej lodi danej spoločnosti, že ponúkne dvojicu rozlíšení. Podľa uniknutých špekulácií by mal totiž najnovší, momentálne pripravovaný model, spoločnosti Sony ponúknuť práve na výber z dvojice rozlíšení. Malo by ísť v podstate o taký unikát, pri ktorom si bude môcť zákazník vybrať, či chce Sony Xperia Z4 s FullHD alebo QHD. Ide o veľmi zaujímavú špekuláciu, no analytické správy začínajú hovoriť o niečom inom!

- Reklama -

Trh

To, že by mal jeden smartfón ponúknuť dvojaké rozlíšenie, je samozrejme veľmi zaujímavou témou aj pre celosvetovo uznávaných analytikov. Aj keď sa zo začiatku prikláňali k myšlienke, že to tak nebude, dnes zvažujú novú omnoho pravdepodobnejšiu možnosť. Podľa nich by malo Sony naozaj predstaviť jeden smartfón s dvoma rozlíšeniami, no nešlo by o verziu na výber, ale záležalo by, v akej krajine sa nachádzate. Pre americký trh by mohla byť vyčlenená verzia s QHD displejom a pre ostatné krajiny s klasickým FullHD. Táto informácia je omnoho pravdepodobnejšia, ako tá, že si rozlíšenie bude môcť zákazník vybrať sám!

Nebojte sa!

Pokiaľ nie ste stotožnení s iPhonom (čo si nemyslíme), poprípade sa chcete vrátiť naspäť k Androidu (čo si taktiež nemyslíme), lepšie povedané k Sony a jej vlajkovej lodi Xperia Z4, nemusíte sa obávať, že pokiaľ žijete v Európe, dostanete len slabý FullHD displej. Zariadenie by malo disponovať uhlopriečkou 5,2″ a z vlastných skúseností vieme, že FullHD dokonalo postačuje aj pre 5,5″ displej a v porovnaní s QHD nie je možne vidieť takmer žiaden rozdiel. Dokonca je pre výkon samotného zariadenia omnoho efektívnejšie, pokiaľ má nižšie rozlíšenie, vzhľadom na to, že práve to má veľký vplyv na výkon a teda aj na batériu telefónu. Pokiaľ by sme si teda mali vybrať my, určite by sme šli radšej do FullHD ako do QHD!

sony xperia z4 - svetapple.sk
sony xperia z4 – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.