Tohtoročná výstava E3 je už za nami a spolu s ňou aj množstvo skvelých noviniek z herného sveta. Dnes sa pozrieme na spočiatku nenápadný koncept Steamboy, ktorý bol predstavený na záver.

Mobilné hranie

Od čias, keď spustilo Apple svoj Appstore a neskôr aj Android GooglePlay, sa začala minirevolúcia v oblasti hrania hier na mobilných zariadeniach, ktoré dnes nazývame smartfóny. Práve v nich sa totiž začali objavovať o niečo prepracovanejšie hry, ktoré sme mohli dovtedy vidieť len na starších konzolách alebo počítačoch. Vývoj však išiel rapídne hore a dnes si už môžeme na našom smartfóne zahrať hry v omnoho vyššej kvalite, či už po stránke grafickej alebo ovládateľnosti, ktorá sa už náramne približuje k tej z konzol a PC.

maxresdefault (1)
Jedna z hier ktorej grafika sa vyrovná aj tým počítačovým či konzolovým , RealRacing 3 – svetapple.sk

Steam

Program Steam, prvýkrát vydaný 22. marca 2002 firmou Valve Software, ktorý si medzičasom získal u svojich používateľov obrovskú popularitu, ponúka viac ako 1600 hier. Medzi výhody tohto programu patrí aj  to, že máte po ruke okamžite nové aktualizácie, novinky, demá a modifikácie.

 Na distribúciu svojich titulov využíva Steam viacero firiem. Medzi ne patrí  napríklad: Electronic Arts, Activision, 2K Games, Ubisoft atď….

steam-logo
Logo programu Steam – svetapple.sk

Steamboy

Prednedávnom sa objavil obrovský ošiaľ v oblasti nových herných konzol Steam Machines. Tieto konzoly fungujú na operačnom systéme Steam OS a sú predstavené v rôznych  výkonnostných konfiguráciách.

Nový nádejný projekt, ktorý síce nevyvíja spoločnosť Valve, no predsa má obrovské ambície nesie názov Steamboy. Ide o koncept päť palcovej Steam Machine, ktorá by mala ponúknuť okrem hrania hier stremovaných z hlavného PC aj také, ktoré budú fungovať s podporou lokálneho hrania (takže na konzole bez nutnosti prepojenia s PC) množstva hier, ktoré nájdeme na Steame. Konzola by nám mala ponúknuť dotykový displej s uhlopriečkou 5″, 4GB pamäte RAM, 32Gb SSD úložisko, štvorjadrový procesor, samozrejmosťou je aj pripojenie na internet pomocou WI-Fi či 3G siete. Celkovo sa zariadenie podobá Steam ovládaču. Otázne však zostáva to, akými procesormi či grafickými čipmi Steamboy vybavia.

Vytvorí táto herná konzola podobnú revolúciu, ako napríklad Nintendo Wii spolu s PSP alebo Apple či Android v novodobých smartfónoch v oblasti mobilného hrania? To všetko sa dozvieme zrejme už čoskoro a autorom držíme palce aby tento projekt dotiahli úspešne do cieľa!

maxresdefault10-326x235
Steamboy – svetapple.sk
steamboy-650x0
Steamboy – svetapple.sk
steamboy-header01-600x300
Steamboy – svetapple.sk
steamboy-teaser-2
Steamboy – svetapple.sk

zdroje: www.re.play.cz,www.wikipedia.org

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.