Každý jeden z nás bol niekedy malý a každý jeden z nás túžil niekedy vidieť vesmír zblízka. Je už jedno či to bolo v predškolskom veku alebo neskôr. Vesmír je naozaj fascinujúce miesto a je to jednoducho sen dostať sa tam. Avšak nie vždy je život vo vesmíre taký jednoduchý ako to vyzerá. Dnes vám ukážeme, ako sa na medzinárodnej stanici ISS vykonávajú také banality ako chodenie na WC!

WC na ISS

Aj astronauti sú len ľudia a tiež musia niekedy vykonávať svoje potreby. Na to majú na medzinárodnej stanici ISS pripravený špeciálny záchod. Nie je to však také jednoduché ako sa môže na prvý pohľad zdať, vzhľadom na to, že vo vesmíre jednoducho nefunguje gravitácia. Na prvý pohľad vyzerajú záchody na ISS pomerne nekomfortné a podľa všetkého aj nekomfortné sú. Avšak nie je to až také zlé ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať! Prečo? Aj záchody prekonali vývoj a momentálne sú na tej najvyššej úrovni. V minulosti to bolo omnoho menej komfortné ako tomu je v súčasnosti.

- Reklama -

Tak čo povieš, vyskúšal by si odskočiť si na WC mimo gravitácie na takej vesmírnej stanici ISS alebo preveruješ radšej domácu, pohodlnejšiu cestu? 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.