O skladacích smartfónoch počúvame stále viac a viac. Dokonca existujú dôkazy o tom, že toto odvetvie skúma už aj spoločnosť Apple. Niektorí výrobcovia sa v ňom pohybujú dlhšiu dobu. Napríklad taký Huawei predstavil svoj revolučný model Mate X ešte koncom minulého roka. Čo však, keď jeho ohybný displej rozbijete? Bude to drahé, veľmi drahé.

Takúto cenu pýta Huawei za výmenu displeja na skladacom smartfóne Mate X

Už samotný nákup ohybného smartfónu nie je lacný špás. Pri príchode podobnej technológie sa tomu ale nemôžeme čudovať. Vždy to niečo stojí. Ak sa vám zapáčil dizajn modelu Mate X, zaplatíte za to skoro 2200€! To veru nie je málo. Okrem ohybného displeja máte k dispozícii aj fantastický výkon. Spojený je s 8 GB RAM a 512 GB úložiskom. Jedná sa o jeden z najdrahších smartfónov na svete. Nie je to však iba vstupná investícia, ktorá môže byť vysoká.

Nakoľko je táto cena „vyhrotená“ najmä kvôli ohýbaciemu displeju, je celkom logické, že práve tento komponent a jeho výmena budú tým najhorším, čo teoreticky môže čakať používateľa. Cena je stanovená na 909€ v autorizovanom servise. Keďže je ale telefón relatívne nový a veľmi drahý, je skoro isté, že nikde inde vám displej lacnejšie nevymenia. Nebudú mať diel, ktorým disponuje iba Huawei.

Huawei Mate X
Takúto cenu pýta Huawei za výmenu displeja na skladacom smartfóne Mate X

Ak si myslíte, že si v tomto smere kompetentní trochu „uleteli“ a nastavili cenu vysoko kvôli atraktívnej technológii s vidinou zarobiť, ste na omyle. V zozname servisných položiek môžeme nájsť aj výmenu iných komponentov.

Napríklad taký akumulátor tu stojí len 35€ aj s robotou. To je naozaj nič! Pokiaľ sa vám poškodila zadná strana zariadenia, zaplatíte 45€. Rozbiť sa dá ale aj kamera. Hoci servis nie je lacný, v podstate to tiež nie je katastrofa. Cena je 90€. Ak však rozbijete displej nečaká vás vôbec nič dobré. 909€ je v podstate niečo cez 1000$.

V USA štartuje iPhone 11 Pro 64 GB (bez dane) na 999$. Tu za tieto peniaze dostanete len displej. Ako by ale povedal klasik, každá sranda niečo stojí a keď na to človek nemá, jednoducho by sa mal podobným produktom vyhnúť. Toto je ale určite ďalšia odvrátená tvár ohnutých displejov. Ak ste si niekedy sťažovali na drahú výmenu na iPhone, s touto technológiou ešte len používatelia prídu na to, čo sú to drahé opravy…

Huawei Mate X
Takúto cenu pýta Huawei za výmenu displeja na skladacom smartfóne Mate X
Prečítajte si tiež  Ľudia trávia na smartfónoch s iOS a Androidom viac ako 4 hodiny denne. Najviac času nám kradne TikTok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -