Spoločnosť Tesla Motors, ktorej zakladateľom je Elon Musk si vo svete automobilov alebo lepšie povedané elektromiblov robí veľké nádeje, pretože podľa mnohých automobilových novinárov sú práve tieto elektromobily ako jediné použiteľné aj v reálnom živote a naša redakcia sa s názormi úplne stotožňuje. Nové správy hovoria, že do 10 rokov dosiahnú rovnakú trhovú hodnotu, akú má Apple!

Tesla a jej trhová hodnota!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Elona Muska pri tvorbe jeho automobilky značne ovplyvnila spoločnosť Apple a jej produkty, ktoré sú jednoducho dokonalé či už po stránke dizajnu alebo hardvéru. Práve preto sú elektromobily spoločnosti naozaj výnimočné a hlavne sa odlišujú od tých ostatných svojim pohonom s tým, že ako jedny z mála elektormobilov sú použiteľné aj do bežného života bez toho, aby ste mali strach z vyčerpania kapacít všetkých batérií.

- Reklama -

Keď vyšlo prvé vozidlo Tesly a bolo spomenuté na zasadnutí správnej rady Apple, jeden člen prehlásil, že toto auto je síce revolučné, ale škaredé. Steve Jobs sa postavil a povedal, že toto vozidlo je v skutočnosti nádherné, pretože ho automobilka vyvinula úplne od nuly, čím naznačil, že do Tesly vkladá veľké nádeje. V súčasnosti to vyzerá tak, že Tesla zamestnáva stovky bývalých zamestnancov Apple a naopak čo sa môže o pár rokov vyvolať veľký konkurenčný boj.

Tesla Roadster - svetapple.sk
Tesla Roadster – svetapple.sk

Tak či onak, CTO spoločnosti Tesla Motors nezostáva skeptický a tvrdí, že spoločnosť, ktorú založil v roku 2003 Elon Musk dosiahne do 10 rokov rovnakú trhovú hodnotu ako má Apple. Vychádza z faktov, že za najbližších 10 rokov sa dostanú elektormobily do väčšej pozornosti ako kedykoľvek predtým, čo je celkom logické, keďže napríklad aj taká automobilka ako BMW, chce v najbližších rokoch ponúkať ku každému vozidlu aj elektrický pohon. Podľa jeho zistení, by mala Tesla počas 10 rokov nadobúdať každým rokom 10% rast, čo by v spojitosti ceny a zisku v pomere 20:1 znamenalo, že by sa automobilka dostala na rovnakú trhovú hodnotu akú má Apple.

 Čo je však na tom celom najlepšie je fakt, že to vôbec nemusí byť také nereálne. Už teraz sa totiž automobilke podarilo zaujať šoférov po celom svete s tým, že tieto vozidlá sú jednoducho najlepšie a status medzi motoristami sa stále zlepšuje. Pokiaľ sa pozrieme na fakt, kde sú elektromobily spoločnosti Tesla dnes (a kde sú elektromobily konkurencie) a kde budú za 10 rokov, myslíme si, že nebude trvať dlho, kým sa zo spoločnosti vybuduje minimálne rovnaký fenomén, akým je v dnešnej dobe napríklad Apple!

Tesla model S - svetapple.sk
Tesla model S – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.