To čo sme kedysi považovali za bájne sci-fi je v súčasnosti každodenná realita. Špeciálny režim Sentry od Tesly, ktorý využíva všetky kamery vo vozidle na zachytenie prípadných zlodejov alebo vandalov bol zásadne vylepšený.

Po novom umožňuje majiteľom sledovať živý prenos priamo z auta pričom táto funkcia s názvom Sentry Mode Live Camera Access sa zavádza s poslednou aktualizáciou softvéru Tesla 2021.36.8. Zlou správou pre majiteľov Androidov je, že v súčasnosti funguje len s iPhonom.

A to nie je všetko… 

https://youtu.be/PsxNcR3aphQ

Generálny riaditeľ Tesly Elon Musk dokonca k tomuto režimu dodal, že inžinieri vymysleli ešte jednu novinku, pomocou ktorej môžete odstrašiť zlodeja alebo si z niekoho jednoducho urobiť srandu.

Ak si to v nastaveniach povolíte, v reálnom čase môžete cez mikrofón telefónu hovoriť priamo do reproduktorov v aute (zvuk sa sem prenesie cez internet). Týmto spôsobom buď niekoho vyplašíte alebo vystrašíte, takže dá vášmu vozidlu pokoj.

Prečítajte si tiež  Tesla Model 3 je najpredávanejším (nie len elektrickým) autom v Európe s obrovským náskokom

Na záver sa hodí doplniť, že samotná funkcia Sentry nemusela byť prítomná v novom vozidle, aby sa sem dostala neskôr pomocou aktualizácie. Aby sme to upresnili, pokiaľ ste si napríklad začiatkom roku 2019 kúpili Tesla Model 3 a ten touto novinkou nedisponoval (pretože ešte neexistovala), neskôr ju sem Tesla pridala a postupne zdokonalila.

Inými slovami, jednotlivé prvky výbavy sa sem dostávajú aj počas vlastnenia automobilu a v tomto prípade za to majiteľ nemusí nič doplácať. Čo hovoríte na uvedený koncept zvýšenej bezpečnosti? Páči sa vám alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -