Spoločnosť Tesla prednedávnom predstavila vozidlo s označením P85D, ktoré je svojim spôsobom šialenstvom na kolesách. Nielen, že kombinuje pohon všetkých štyroch kolies a zároveň výkon 691 konských síl, ona je pri tomto všetkom ešte elektromobil s nulovými emisiami. Ako to dopadne, keď sa postaví svojmu protikladu z dielne Dodge a to konkrétne modelu Charger SRT8?  

Benzín vs. Elektrika

Na svete sú dva typy ľudí, tí čo elektromobily milujú a druhí, ktorí elektromobily nenávidia. Prvá skupinka ľudí si pravdepodobne vyberá svoje budúce vozidlo na internetových stránkach Tesly, no a tá druhá zase hľadá niečo, čo Tesle úplne odporuje a tak vojde do predajne značky Dodge. Pokiaľ by však obe skupiny mali v hlave jedno, a to rýchlosť a pôžitok z jazdy, museli by siahnuť po tom najlepšom, čo dané automobilky ponúkajú. V prípade Tesly je to model S P85D a v prípade Dodge je to model Charger SRT8 Hellcat.

- Reklama -

Pokiaľ ťa zaujíma niečo viac v číslach, Tesla S P85D je viacmenej štvorkolka jazdiaca na elektriku, ktorá ponúka neuveriteľný výkon 691 konských síl a krútiaci moment 931nm. Práve tieto údaje znamenajú pre teslu neuveriteľnú dynamiku a najmä zrýchlenie z 0 na 100 za 3,2 sekundy. Pokiaľ sa pozrieme na druhú stranu, nájdeme tu Dodge Charger SRT8 Hellcat, ktorý pod kapotou skrýva poriadny 6.2 litrový 8 valcový HEMI motor, ktorého výkon je 707 koní a krútiaci moment je 881nm, vďaka čomu dokáže Dodge zrýchliť z 0 na 100 o čosi pomalšie a to za 3,7 sekundy. Samozrejme, nie je to len o číslach a to, kto vyhrá sa ukáže až na trati.

(avizovaný súboj začína 14:18)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.