Spoločnosť Microsoft sa po zmene generálneho riaditeľa, ktorým je v súčasnosti Satya Nadella, konečne uberá dobrým smerom. Vynikajúce nápady, ale aj nový Windows 10 sú dôkazom toho, že Satya napĺňa svoju víziu a riadi spoločnosť dobrým smerom. Dnes vypustili v Microsfte na verejnosť video, ktoré ukazuje budúcnosť spoločnosti približne za 5-10 rokov!

Microsoft o 5-10 rokov!

Spoločnosť Microsoft uvoľnila veľmi zaujímavé video, ktoré ukazuje smerovanie spoločnosti ako aj smerovanie softwaru a hardwaru v budúcnosti. Možno by mnohí očakávali, že budeme používať náramky s holografickou 3D projekciou, ale tak to nie je. Microsft na to šiel naozaj rozumne a ukázal, že hardware, sa postupne bude dostávať do všetkých možných predmetov, akým je napríklad aj nábytok. V praxi to teda znamená, že by mohlo dostať rozum všetko okolo nás (okrem skrine, o ktorú si každé ráno zakopnete prst). Svoju logiku to určite dáva a čiastočne ju vlastne už začalo napĺňať aj Apple so svojimi Apple Watch!

- Reklama -

Šperk

Spoločnosť sa totiž rozhodla hodinky odlíšiť na trhu exkluzívnym dizajnom, materiálmi ale aj cenovkou, ktorá je omnoho vyššia ako pri konkurencii. V praxi tu teda môžme vidieť príklad, ako sa z bežnej spotrebnej elektroniky stáva šperk, alebo zariadenie, ktoré je v niečom iné. Jednoduchšie povedané, ide o luxusné hodinky na vašich rukách, ktoré majú rozšírenejšie funkcie ako napríklad také Rolexy či iné hodinky. Podobne by sa mohol tento trend vyvíjať aj v budúcnosti!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.