Spoločnosť Microsoft sa po zmene generálneho riaditeľa, ktorým je v súčasnosti Satya Nadella, konečne uberá dobrým smerom. Vynikajúce nápady, ale aj nový Windows 10 sú dôkazom toho, že Satya napĺňa svoju víziu a riadi spoločnosť dobrým smerom. Dnes vypustili v Microsfte na verejnosť video, ktoré ukazuje budúcnosť spoločnosti približne za 5-10 rokov!

Microsoft o 5-10 rokov!

Spoločnosť Microsoft uvoľnila veľmi zaujímavé video, ktoré ukazuje smerovanie spoločnosti ako aj smerovanie softwaru a hardwaru v budúcnosti. Možno by mnohí očakávali, že budeme používať náramky s holografickou 3D projekciou, ale tak to nie je. Microsft na to šiel naozaj rozumne a ukázal, že hardware, sa postupne bude dostávať do všetkých možných predmetov, akým je napríklad aj nábytok. V praxi to teda znamená, že by mohlo dostať rozum všetko okolo nás (okrem skrine, o ktorú si každé ráno zakopnete prst). Svoju logiku to určite dáva a čiastočne ju vlastne už začalo napĺňať aj Apple so svojimi Apple Watch!

Šperk

Spoločnosť sa totiž rozhodla hodinky odlíšiť na trhu exkluzívnym dizajnom, materiálmi ale aj cenovkou, ktorá je omnoho vyššia ako pri konkurencii. V praxi tu teda môžme vidieť príklad, ako sa z bežnej spotrebnej elektroniky stáva šperk, alebo zariadenie, ktoré je v niečom iné. Jednoduchšie povedané, ide o luxusné hodinky na vašich rukách, ktoré majú rozšírenejšie funkcie ako napríklad také Rolexy či iné hodinky. Podobne by sa mohol tento trend vyvíjať aj v budúcnosti!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple je kráľom smartfónov. Pripisuje si až 75 % všetkých ziskov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.