Samsung predstavil na svojom poslednom evente úplne novú vlajkovú loď Galaxy S6, ktorá prebrala naozaj veľké množstvo funkcií a prvkov práve zo súčasného iPhonu 6. Na kopírovanie spoločnosti sme si už tak akosi zvykli, ale vždy sa tu nájde niečo originálne! Po novom sa kopírujú už aj slúchadlá!

Nové slúchadlá od Samsungu!

Spoločnosť Apple uviedla svoje slúchadlá EarPods ešte počas roku 2012, po boku prvého iPhonu s väčšou uhlopriečkou ako 3,5″. Tieto slúchadlá sa okamžite stali hitom a obľúbili si ich mnohí používatelia. EarPods nielen že dobre hrajú ale aj dobre vyzerajú a to je jedna z vecí, ktorú dokáže urobiť jedine Apple. Každopádne, ani Samsung nechcel ostať pozadu a tak predstavil po boku svojej vlajkovej lode úplne nové slúchadlá, s ktorými chce konkurovať práve EarPods.

Tieto slúchadlá boli podľa uniknutých informácií vyvíjané v spolupráci so spoločnosťou Sennheiser, ktorá sa mala postarať o kvalitu zvuku. Výsledok tetjo spolupráce však priniesol naozaj slúchadlá zaujímavých tvarov, na ktorých je jasne vidieť, odkiaľ asi čerpali inšpiráciu. Aj keď sú trošku predĺžené, čím sa majú dostať hlbšie do ucha, stále je to však ten starý dobrý tvar EarPods.

Funkčnosť

Zamyslime sa však aj nad funkčnou stránkou samotných slúchadiel. EarPods majú jeden drobný problém, na ktorý nadávajú predovšetkým športovci. Tak napríklad pri behaní sa často sťažujú, že im vypadávajú a po dlhšom používaní ich jednoducho bolia uši. To môžme v podstate len a len potvrdiť! Samsung však zväčšil tvar sluchátok, čím možno zabránil ich vypadávaniu a zvýšil kvalitu hudby, no zjavne nedomyslel tú pohodlnú časť. Aj keď sme ich ešte nevyskúšali, už na prvý pohľad vyzerajú, že nás po nich budú pekne bolieť uši a tak radšej ostaneme pri EarPods!

Nové sluchátka od Samsungu - svetapple.sk
Nové slúchadlá od Samsungu – svetapple.sk
Nové sluchátka od Samsungu - svetapple.sk
Nové slúchadlá od Samsungu – svetapple.sk
Nové sluchátka od Samsungu - svetapple.sk
Nové slúchadlá od Samsungu – svetapple.sk

 

 

 

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.