Steve Jobs bol osobnosť, ktorá znamenala pre ľudstvo a technologický svet obrovský pokrok. Na svete je množstvo ľudí, ktorí jeho osobu obdivujú, keďže dokázal niečo, čo by bežný človek zrejme nezvládol. Každopádne, uznáva ho aj Eric Schmidt, ktorý ho dokonca označil za svojho osobného hrdinu!

„Steve Jobs je môj osobný hrdina“

Eric Smidt, ktorý v súčastnosti pracuje ako výkonný predseda spoločnosti Google sa o Apple nevyjadruje zrovna v najkrajšom svetle a dokonca dávnejšie prehlásil, že používanie konkurenčnej platformy Android je omnoho bezpečnejšie, ako používanie iOS. Zabudnime však na konkurenčne boje a povedzme si na rovinu, že existoval jeden človek, pracujúci v Apple, ktorého Eric Schmidt obdivoval. Bol ním sám zakladateľ spoločnosti, Steve Jobs, ktorého dokonca považuje za svojho osobného hrdinu.

Schmidt tvrdí, že pokiaľ sa pozrie na to, aký mala neuveriteľný vplyv osoba Steva Jobsa na ľudstvo, môže si len priať, aby v každom  nás zostalo niečo od tohto veľkého človeka. V rozhovore dodal: „Mal som tú česť poznať ho, pracovať s ním, slúžiť v správnej rade spoločnosti Apple“. V tomto rozhovore povedal, že Steve Jobs je jeho osobným hrdinom ale dodal, že obdivuje aj iných ľudí, akým je napríklad Bill Gates. Netreba zabúdať na to, že sám Schmidt môže byť dobrým príkladom. Veď v roku 2013 ho Forbes označilo za 138- najbohatšieho muža planéty!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.