V dnešnej dobe používa smartfón takmer každý. Síce nie každý má zrovna iPhone či inú vlajkovú loď no aj tie najnáročnejšie hry dneska zvládnu aj smartfóny strednej triedy. Ináč povedané, mobilné hranie je budúcnosť a trh sa musí pripraviť. Čoskoro by mali dokonca dobehnúť konzolové, či počítačové hry.

Štatistika

Podľa poslednej štatistiky Open Gaming Alliance trhovo dostihne hranie na našich mobilných zariadeniach herný trh výkonných herných konzol (medzi tie samozrejme nepatria malé herné konzoly postavené na báze Androidu) už v roku 2018.

V roku 2019 by mal dokonca dobehnúť aj herný trh s PC hrami a to už je čo povedať. Pokiaľ sa pozrieme na nasledujúci graf, veľmi jasne uvidíme, ako trh s mobilnými hrami trhovo rastie. Taktiež môžeme vidieť to, ako klesá hranie na konzolách s ich postupným starnutím. Aj napriek tomu, že sa v poslednej dobe veľa hovorilo o postupnom poklese predaja klasických PC, zdá sa, že táto platforma veľmi stabilne rastie a ináč by to nemalo byť ani v budúcnosti.

Už v roku 2018 by mal dosiahnuť trh s PC hrami 35 miliárd amerických dolárov. Trh s mobilnými hrami dosiahne túto metu len o rok neskôr!

Zdroj: venturebeat.com

Prečítajte si tiež  Popularita mobilných hier klesá. Dvojica žánrov si však stále drží priazeň používateľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -