Počnúc dnešným dňom sa dostávajú prvé kusy Apple Watch Šport ku svojim nedočkavým majiteľom. Samozrejme plní očakávaní okamžite rozbaľujú svoje vytúžené hodinky, ale v prípade Apple Watch Sport je v balení čaká jedno nemilé prekvapenie. Možno, že nie je tak závažné a je možné, že ho mnohí ani nespozorujú, ale spoločne s Apple Watch Sport sa dodáva lacnejšia, plastová koncovka napájacieho kábla, ktorá sa pripne k spodnej strane hodiniek.

Prečo to tak je?

V prípade drahších modelov Apple Watch z nerezovej ocele sa totiž dodáva oveľa pevnejšia a krajšia kovová koncovka, ktorá pôsobí luxusnejšie a predovšetkým toho viac vydrží. Materiál koncovky u Apple Watch Sport je veľmi podobný tomu, ktorý spoločnosť používa u iného svojho príslušenstva. Nie je známe, prečo Apple k hodinkám pribalil nabíjací kábel s plastovou koncovkou, ale najpravdepodobnejšia možnosť je, že je to kvôli nákladom, pretože edícia Sport je najlacnejšia. Môže to však spôsobovať aj fakt, že plast k hodinkám lepšie ladí.

Zdroj: 9to5mac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.