„Sharing dopravných prostredkov“ je v našej krajine čoraz populárnejší. V mnohých mestách už nájdeme bicykle na prenájom, niekde dokonca zadarmo. V Bratislave to vyskúšali s kolobežkami. Prvý týždeň sa však niesol skôr v negatívnom znení. Zlodeji ukradli až polovicu z nich.

3V Bratislave ukradli polovicu zdieľaných kolobežiek

Dobrý nápad môže stroskotať na šikovnosti zlodejov – svetapple.sk (Mint)

Elektrické kolobežky poznáme najmä z Prahy. V hlavnom meste našich susedou ide o veľmi úspešný projekt kde sa doslova za pár korún dokážete rýchlo a efektívne prepraviť z jednej strany mesta na druhú.

Naša krajina v tomto smere trochu zaostávala ale napokon sa našiel podnikateľský plán, ktorý tento veľmi milý a dobrý nápad zaviedol aj do Bratislavy. Radosť, ktorú ale priniesli elektrické kolobežky do Bratislavy netrvala príliš dlho. Pokiaľ ste si mysleli, že sa nájde niekto, kto ich zopár ukradne, mali ste pravdu. Nebolo to však zopár. Zmizla polovica!

⛔ Pár príkladov toho, čo sa robiť nemá! Áno, stalo sa, že sa niektorí z našich spoluobčanov rozhodlo prisvojiť si naše…

Uverejnil používateľ MINT Utorok 30. júla 2019

Spoločnosť Mint, na Slovensku spustila svoj projekt verejnej zdieľanej prepravy pomocou elektrických kolobežiek v skúšobnej prevádzke. Do ulíc hlavného mesta nasadila presne 50 kolobežiek. Trvalo 7 dní kým 25 z nich zlodeji ukradli. Každé jedno zariadenie je ale vybavené aj GPS. To znamená, že firma presne vedela kde kolobežky sú. Zlodejov to asi nenapadlo. Väčšina z nich skončila v cele predbežného zadržania.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.