„Sharing dopravných prostredkov“ je v našej krajine čoraz populárnejší. V mnohých mestách už nájdeme bicykle na prenájom, niekde dokonca zadarmo. V Bratislave to vyskúšali s kolobežkami. Prvý týždeň sa však niesol skôr v negatívnom znení. Zlodeji ukradli až polovicu z nich.

1Pre Slovákov je systém evidentne nastavený cenovo vysoko

V Bratislave ukradli polovicu zdieľaných kolobežiek behom prvého týždňa!
V Bratislave ukradli polovicu zdieľaných kolobežiek behom prvého týždňa! – svetapple.sk (Lime)

Hoci je to nápad dobrý, na Slovensku si prakticky okamžite získal od komentujúcich vlnu kritiky. Podľa názorov je táto služba prehnane drahá a nečudujeme sa. Za bežnú 15 minútovú jazdu zaplatíte 3,25€ (v susednej Prahe 2,17€) . Za hodinu prenájmu je to teda 13€ (v susednej Prahe 5,77€) .

Za predpokladu, že nejde o pomerne lacnú kolobežku by to bolo v poriadku. V tomto prípade však o žiaden zázrak nejde. Každopádne to nič nemení na veci, že kradnúť sa nemá. Služba môže ešte ceny prispôsobiť.

Otázne je či nebude mať väčšie starosti so zabezpečením svojich kolobežiek ako s tým, že ich používa málo ľudí. Zahraniční turisti by možno takýto prenájom zvládli. Stále je to ale dobrá výzva pre inú, lacnejšiu službu, ktorá by mohla prísť so svojimi elektrickými kolobežkami. Uvidíme.

V Bratislave ukradli polovicu zdieľaných kolobežiek behom prvého týždňa!
zdroj: Mint FB

zdroj: etrend

Môže ťa zaujímať
Ďalšie
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.