Rusko je jedna z najmenej tolerantných krajín voči homosexualite vôbec. V Petrohrade bol začiatkom tohto roka postavený pomník, venovaný Stevovi Jobsovi, vo forme obrovského dvoj-metrového iPhonu. Dnes už na danom mieste žiaden obrovský iPhone neuvidíme. Firma, ktorá ho dala postaviť ho už aj stihla zrušiť. Za všetko môže nedávne priznanie Tima Cooka, že je gay!

„Potom, čo sa Tim Cook verejne priznal k tomu, že je gay bol pomník Steva Jobsa okamžite odstránený podľa Ruského federálneho zákona na ochranu detí pred informáciami, ktoré by mohli propagovať popretie tradičných rodinných hodnôt“

Priznanie

Firma teda sama potvrdila to, čo sme si mysleli. Rusko je jednoducho krajina kde homosexualitu neuznávajú a to sa ukázalo aj na tomto poslednom čine. V Amerike samotné priznanie Tima Cooka naopak vyzdvihlo niekoľko slávnych osobností či manažérov. Zákon uvedený v tlačovej správe platí od minulého roka.

Prečo pomník Steva Jobsa?

Jedna vec nám však naozaj vŕta hlavou. Prečo bol zrušený pomník Steva Jobsa? Hádam Tim Cook bol ten, ktorý sa rozhodol verejne priznať k homosexualite. problém je podľa nás v niečom inom. Firma sa možno chcela len zviditeľniť čo sa jej vzhľadom na túto správu, ktorá už stihla obletieť celý svet značne podarilo! Doplatil však na to zosnulý inovátor Steve Jobs 🙁

Prečítajte si tiež  MacBooky pro novej generácie dostanú poriadnu dávku výkonu a rýchlejšiu RAM
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.