Mnoho ľudí verí, že to, aký smartfón vlastnia, hovorí veľa o tom, kým v skutočnosti sú. Podľa najnovších štatistík stránky trivago.co.uk, ktorá sa zaoberá vyhľadávaním a rezerváciou hotelov je možné, že je to skutočne pravda.

iOS vs. Android

Spoločnosť Trivago posledných 12 mesiacov zbierala údaje od svojich zákazníkov a rozdeľovala ich do skupín podľa dvoch najrozšírenejčích mobilných operačných systémov: iOS a Android. Cieľom bolo odhaliť kľúčové rozdiely medzi týmito dvoma skupinami uživateľov a to sa, zdá sa, podarilo.

- Reklama -

Apple fanatici (ako my) si počas celého roka prezerali a zajednávali hotely v drahších a tradičnejších destináciách ako napr. Dubaj, Paríž alebo New York. Na druhej strane, použivatelia Androidu uprednostnili lacnejšie, no exotickejšie destinácie, medzi ktoré sa určite radí Bangkok, Singapur alebo Kuala Lumpur. Zaujímavosťou je, že obe skupiny mali spoločný záujem o Amsterdam a Edinburgh.

Výber dovolenky môže závisieť od vášho operačného systému - svetapple.sk
Výber dovolenky môže závisieť od vášho operačného systému – svetapple.sk

Rozdiel je aj v cene

Kým majitelia iOS zariadení boli ochotní zaplatiť v priemere 160€ na noc, pri Androide to bolo len 130€. Teórie, že fanúšikovia Jablkovej spoločnosti ochotnejšie míňajú peniaze sa potvrdili aj na filtri najlacnejších izieb (pod 70€), pretože väčšina z nich nešla pod túto cenovú hranicu, avšak až 33% používateľov operačného systému od Googlu túto možnosť využilo.

Rozdiel v cene hotela podľa vášho operačného systému - svetapple.sk
Rozdiel v cene hotela podľa vášho operačného systému – svetapple.sk

 

Rozličné preferencie

Kým uživateľov iOS najviac zaujímal bazén na hoteli, ľudia s Androidom si vyberali najmä podľa toho, či sa na hoteli nachádza free Wi-Fi a raňajky. Táto informácia tiež môže naznačovať, že používatelia iOS sú skutočne náchylnejší na míňanie peňazí, nakoľko narozdiel od svojich náprotivkov si radi potrpia na luxuse ako bazén a sú ochotní bez problémov platiť za vlastný internet a jedlo.

TOP 10 vyhľadávaných destinácii používateľov iOS:

 1. London
 2. Manchester
 3. Amsterdam
 4. Dubai
 5. Dublin
 6. Birmingham
 7. Edinburgh
 8. Liverpool
 9. Paris
 10. New York City

 

TOP 10 vyhľadávaných destinácii používateľov Androidu:

 1. London
 2. Kuala Lumpur
 3. Amsterdam
 4. Singapore
 5. Manchester
 6. Dubai
 7. Edinburgh
 8. Dublin
 9. Birmingham
 10. Bangkok

Dá sa veriť štatistike?

Ako sa hovorí, v dobrej štatistike môže vyjsť všetko a záleží len na tom, ako si ju urobíš. Ak si si dobre všimol zoznam obľúbených destínácii, mnoho z nich sa nachádza v Británii presne tam, odkiaľ pochádza aj spoločnosť Trivago.

Taktiež si myslíme, že veľký záujem o destinácie juhovýchodnej Ázie zo strany Androidu môže byť spôsobený aj tým, že v týchto oblastiach sú veľmi populárne domáce smartfóny (ako Samsung, LG, HTC atď), ktoré vo veľkej miere bežia na operačnom systéme Android. Navyše, v týchto oblastiach sa nachádza aj mnoho bývalých kolónii Veľkej Británie, takže používatelia tu môžu byť náchylnejší aj na používanie britských aplikácii.

Či už sú dáta z tohoto prieskumu vierohodné alebo nie, faktom zostáva, že niektoré z nich potvrdzujú dlhodobo sa šíriace teórie o jednej, či druhej skupine používateľov.

 

Tieto informácie sme našli na stránke DailyMail.co.uk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.