Určite ste už počuli o jachte Steva Jobsa, ktorú po jeho smrti zdedila manželka. Tento neuveriteľne veľký kolos, ktorý má na šírku rovných 12 metrov momentálne pláva po slnečnom Karibiku, kde Jobsova manželka pravdepodobne relaxuje. Pozrite sa, ako prechádzala cez 16 metrov široký most. V istej situácií to už vyzeralo naozaj veľmi kriticky!

Venus vs. padací most

Tí čo ste už videli Venus na niektorých fotografiách či videách určite viete, aká obrovská je táto jachta. Jej šírka je až 12 metrov, čo by sa dalo označiť za naozaj veľkú jachtu. Je preto jasné, že sa nemôže plaviť len tak, kade chce, ale musí si vyberať trasu podľa toho, kam sa zmestí. Dnes vám prinášame veľmi zaujímavé video, zachytené z drona, v ktorom vystupuje v hlavnej úlohe práve 12 metrová Venus a bojuje so 16 metrovým mostom!

- Reklama -

Na každej strane to teda vychádza na približne dva metre priestoru, čo je naozaj veľmi málo. Jachtu však nepilotuje Jobsová manželka ale naozaj skúsený kapitán, čo znamená, že prechod bol (našťastie) bezproblémový. Každopdáne v istom momente delilo tento 78 metrov dlhý kolos od jednej strany mosta možno menej ako meter a už to nevyzeralo príliš dobre. Našťastie to však kapitán vyrovnal (ako pán) a nikomu, vrátane jachty sa nič nestalo.

Venus-svetapple.sk
Venus-svetapple.sk

Video bolo natočené na dron Briana Mustona, ktorý Venus stretol v zálive Simpson Bay Lagoon na ostrove Svätého Martina. Pokiaľ ste sa teda v týchto dňoch pohybovali cez tieto miesta, možno ste aj vy zazreli Jobsovú jachtu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.