Milióny ľudí, ktorí v meste New York žijú, alebo ho navštívili môžu využívať mega rýchlu verejnú wi-fi sieť takmer v celom meste. Hotspoty, ktoré sú prístupné sú až neuveriteľne rýchle. Dosahujú rýchlosť viac ako 400 Mbps!

Plány sa naplnili a nesklamali

Vytvorenie rýchlej verejnej bezdrôtovej internetovej siete si vyžiadalo nielen kopu času ale aj úsilia. LinkNYC, názov tejto siete tak prináša prístup na internet pre každého. Takmer 3 metrové hotspoty nahradili už neslúžiace verejné telefónne búdky.

Tie disponujú nielen internetovým signálom, ale aj možnosťou nabíjania telefónov, či tabletov cez USB port, núdzové tlačidlo 911, video hovory, mapy mesta a veľkou, 55 palcovou HD obrazovkou. Čo sa týka samotnej rýchlosti internetu, malé odchýlky sú samozrejmé, no vo všeobecnosti je rýchlosť sťahovania niečo okolo  400 – 430 Mbps. Rýchlosť uploadu, je tiež úctyhodná.

link nyc

Mesto New York plánuje inštalovať a sprevádzkovať 7 500 samostatných hotspotov v nasledujúcich 12 rokoch. Jeden hotspot má dosah približne 120 metrov, čo znamená, že pripojené zariadenie by nemalo stratiť signál. Treba uznať, že takýto projekt nemá obdobu, aj keď už takmer každé mesto má svoje wi-fi siete no nedosahujú také pokrytie a rýchlosť.

U nás sme zvyknutí na wi-fi napr. v nákupných centrách či na námestiach. Ako by vyzerali, koľko by stáli a ako dlho vydržali podobné hotspoty na slovenských uliciach si asi každý z nás vie predstaviť.

link nyc 2

Zdroj: gizmodo.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here