Pred dvoma rokmi sa uskutočnil naozaj nevídaný zoskok. Felix Bungartner, ktorého vtedy sponzoroval RedBull sa nechal vyniesť do výšky až 36 kilometrov a následne dobrovoľne vyskočil zo svojho modulu. Nikto by nečakal, že sa nájde ďalší šialenec, ktorý by sa pokúsil prekonať Felixov rekord, ba čo viac, že to bude viceprezident spoločnosti Google. No, dnes už je to realita a Felixov rekord bol prekonaný približne o 5 kilometrov!

Fakty

Alan Eustace, ináč známy ako viceprezident spoločnosti Google, sa pokúsil o naozaj rekordný zoskok, ktorý mu aj vyšiel. Za pomoci balónu sa mu podarilo vyletieť až do výšky 41 424m. Alan bol samozrejme oblečený v špeciálnom skafandri, ktorý až nápadne pripomínal ten kozmonautický. Cesta hore mu trvala niečo okolo dvoch hodín, no cesta dole bola značne rýchlejšia. Z výšky 41 kilometrov totiž na pevninu dopadol za 15 minút. V niektorých častiach letu dosahoval rýchlosti až 800 km/h. Miesto dopadu sa nachádzalo 112 kilometrov od miesta vzletu. Najlepšie však na tom celom bolo to, že tento určite nie najlacnejší špás uhradil viceprezident Google čisto z vlastných zdrojov. Zdá sa teda, že na svete máme stále dosť šialencov, ktorí sa neboja dať do stávky vlastný život len aby prekonali rekord a hlavne zažili nejaký neopísateľný zážitok! Uvidíme, kto ďalší sa odhodlá prekonať nový rekord! 🙂

šialo2 šialo 6 šialo 5 šialo 4 šialo 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.