Apple sa rozhodlo prispôsobiť novej verzii jazyka Emoji celkom rýchlo a podporu viac než 300 nových smajlíkov pridalo do iOS 8.3 a aj do OS X 10.10.3, ktoré zároveň priniesli niekoľko opráv. Aby však na ostatných platformách a zvlášť potom na systéme Windows nezobrazovalo chybový štvorček, spoločnosť aktualizovala znakovú sadu Emoji aj vo Windows 10 a ten ponúka množstvo nových smajlíkov, ako aj smajlíky vo viacerých odtieňoch pokožky. Spoločnosť však zjavne neupustila od svojho humoru, ktorý bol na výslní najmä na začiatku vedenia Steva Ballmera a preto priniesli jeden doteraz nikdy nevidený druh Emoji, prostredník.

Emoji prostredník

Windows 10 sa tak na dlhší čas stáva tou najúprimnejšou platformou, na ktorej môžete čerstvo pridaným symbolom vyjadriť svoj postoj k aktuálne prebiehajúcej konverzácii alebo osobe, ktorá vám práve píše. Expresívne gesto však nie je výmyslom Microsoftu – tento znak bol oficiálne zaradený do systému Unicode 7 už v polovici minulého roku, ale ani jedna platforma ho nepodporovala, pravdepodobne z etických dôvodov. No keď už Microsoft aktualizoval celú zbierku znakov, tak aj prostredník je dostupný v šiestich odtieňoch vrátane šedej. Otázkou nakoniec ostáva, či Microsoft takýmto nenápadným spôsobom nechcel vyzvať Apple a Google, aby spravili to isté a dali svojim užívateľom možnosť ukazovať prostredník.

Zdroj: Emojipedia

Prečítajte si tiež  Apple ide prenajímať nové priestory neďaleko nového sídla!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.