Zatiaľ čo dizajn PS5 ešte nepoznáme, Microsoft už medzičasom odhalil, ako bude vyzerať jeho Xbox Series X. Nová next-gen konzola sa už nezadržateľne blíži a tak si dal výrobca pochopiteľne patentovať aj nové logo. Pozrite sa ako vyzerá…

Xbox Series X už má svoje logo.

Microsoft podal patentovú prihlášku len 16. apríla, no vďaka šikovným používateľom na Reddite, sa jej obsah dostal do celého sveta už dnes. Výrobca chce rozlišovať staršie herné konzoly od tých novších, aj vo vizuálnom označení. Presne preto, si teraz pripravil zaujímavú zmenu.

Samozrejme, že nové logo opäť vyobrazuje štylizované písmeno „X“ tak, ako to je pre Xbox zvykom. Okrem toho sa na jeho ľavej strane nachádza aj nápis „SERIES“, vďaka čomu bude upresnené, o čo sa vlastne jedná.

Ak sa pýtate, kde bude toto logo použité, odpoveď je jednoduchá. Samozrejme, že by sa malo nachádzať na konzole, no firma ho bude môcť aplikovať predovšetkýchm do propagačných a marketingových materiálov. Takisto očakávame jeho prítomnosť aj na etiketách fyzických (ale aj virtuálnych) vydaní herných titulov.

Xobox Series X už má svoje logo. Nedávno naň získalo patent.
Xbox Series X – svetapple.sk

Z minulosti je už známe, že nie každá patentová prihláška sa naplní na 100%. Svedkami toho sme boli napríklad pri Call of Duty: Secret Warfare a Space Warfare, ktoré podal Activison, no napokon z nich nič nebolo. Na druhej strane však v tomto prípade Micorosft nepotrebuje nikoho zavádzať. Predsa len je Xbox Series X názov hernej konzoly, ktorú už všetci poznáme a tak je vysoká pravdepodobnosť, že dané logo bude skutočné.

Microsoft v ochrannej známke uvádza, že toto logo môže byť použité na všetkých typoch propagačných predmetov. Pokrýva napríklad aj župany či anti-stresové loptičky… Tak čo páči sa vám?

Xobox Series X už má svoje logo. Nedávno naň získalo patent.
Xbox Series X už má svoje logo.
Prečítajte si tiež  Google, Meta a ďalšie veľké firmy sa v EÚ spikli proti Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.