Čínska spoločnosť Xiaomi je na nezastavenie. Prednedávnom predstavila osobnú váhu či outdoorovú kameru za neuveriteľne nízke ceny. Teraz prináša ďalšiu novinku, s ktorou sa dokonca zapísala do Guinessovej knihy rekordov! Stalo sa to na 12-hodinovej akcii s názvom Mi Fan Festival.

Prečo Guinessova kniha rekordov?

Čínska spoločnosť na seba už dlhšie upriamuje pozornosť, kedže prináša novinky za veľmi prijateľné, dovolím si povedať až nízke ceny. Podarilo sa jej predať viac ako 2 milióny smartfónov behom dvanástich hodín. Toto je závratné číslo najmú pre spoločnosť ktorú pred dvomi rokmi nikto nepoznal. Xiaomi pritom na svojich smartfónoch zarobila v prepočte zhruba 335 miliónov dolárov. Rekord, ktorý bol predtým v platnosti, mal rovnakú hodnotu predaných smartfónov, avšak za dvojnásobne dlhšiu dobu.

- Reklama -
Xiaomi mi 4 -svetapple.sk
Xiaomi Mi 4 -svetapple.sk

Čo ešte priniesol Mi Fan Festival ?

 Okrem tohto poćtu smartfómnov sa podarilo predať viac ako 39 000 inteligentných televízorov Mi TV a 720 000 iných inteligentných zariadení. Tieto čísla hovoria za obrovký postup spoločnosti a nápadne sa podobajú výsledkom firmy Apple. Je možné, že o pár rokov bude práve táto spoločnosť tou, ktorá bude dominovať svetu technológií a bude mať podobné postavenie ako Apple v súčasnosti?

výsledné čísla - svetapple.sk
výsledné čísla – svetapple.sk

Zdroj: techcrunch.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]