YouTube v poslednej dobe výrazne napreduje. Celé to začalo dávnejším spustením 60 fps videí, potom sa pridala aj podpora 4K a dnes prichádza kombinácia týchto dvoch noviniek. YouTube testuje 4K videá bežiace na 60 fps! Pokiaľ ich však chete plynule prehrať, budete potrebovať pomerne slušnú mašinu!

4K pri 60 fps!

Najväčší videoportál na svete YouTube, ktorý patrí pod krídla giganta Google ide s dobou a ako sa zdá, prispôsobuje sa súčasnej dobe 4K displejov. Práve takéto rozlíšenie totiž nachádzame v našich počítačoch či televíziách čím ďalej tým častejšie a tak je veľmi dôležité sprostredkovať aj používateľom tohto rozlíšenia čo najkvalitnejší zážitok zo sledovaní videí na YouTube. V súčasností nájdeme 6 videí s podporu 4K pri 60 fps, ktoré by ste mali rozbehnúť predovšetkým na tých najvýkonnejších počítačoch. Pokiaľ totiž vlastníte starší Mac, poprípade aj ten súčasný, no v priemernej či podpriemernej konfigurácií, pravdepodobne nemáte šancu.

To však vôbec nevadí, 4K videá sa len pomaly začleňujú do bežného života a kým sa toto rozlíšenie stane rovnako populárne ako súčasné FullHD ešte prejde pomerne dosť času. Každopádne, aj takýto krok od YouTube je veľkým krokom vpred. Práve vďaka týmto „drobnostiam“ sa dostane 4K do popredia omnoho rýchlejšie ako by mu to trvalo bez podpory!

Aby sme na záver nezabudli dodať, na to aby ste mohli 4K pri 60 fps vyskúšať, potrebujete prehliadač Chrome.

Prečítajte si tiež  Používatelia OS X Yosemite majú problémy s Youtube!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.