Pokiaľ máte doma niekde v poličke zaprášenú klávesnicu od spoločnosti Apple „Extended Keyboard“, tak si z nej môžte vyrobiť počítač. Povedali by ste si, že sme práve padli na hlavu, ale nemusí to byť vôbec taký problém, ako sa na prvý pohľad zdá a toto legendárne príslušenstvo môže ešte dobre poslúžiť  niekoľko ďalších rokov!

Ako spraviť z legendárnej klávesnice počítač?

Pokiaľ ste niekedy používali legendárnu klávesnicu Extented Keyboard, pravdepodobne vám ju vôbec netreba predstavovať. Pokiaľ však nie, tak vám len v krátkosti môžme prezradiť, že ide o skvelé zariadenie, ktoré si v minulosti vyslúžilo veľa chvály za dizajn, kvalitu spracovania, pohodlie pri písaní či zvuky, ktoré tlačidlá počas stláčania vydávali. Skrátka skvelá vec, na ktorú sa dnešnej dobe pomaly zabudlo. Prichádza však znovuzrodenie, keďže istý používateľ dokázal zo samotnej klávesnice vytvoriť samostatný počítač. A vôbec to nebolo také náročné, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Stačil mu totiž miniatúrny Raspberry Pi, ktorý sa dá mimochodom zohnať za 20 $, a vložil ho do bývalého príslušenstva. Vďaka tomu získal počítač, ku ktorému už len pripojil myš a obrazovku a získal plnohodnotné zariadenie bežiace na operačnom systéme Linux. Aj napriek tomu, že sa to nie je nič moc a nedostanete OS X, pokiaľ sa na to pozriete spätne ide o obrovský pokrok. Kto by povedal, že sa bude dať do klávesnice zabudovať počítač pred 10 rokmi, že? 🙂

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.