Apple je spoločnosť, ktorá sa snaží byť vo všetkých svojich dizajnových smeroch čo najviac minimalistická a jednoduchá. Krabice, v ktorých používatelia nachádzajú svoje Jablkové smartfóny, boli vždy vytvorené tak, aby ponúkali čo najväčší zážitok. Apple nám tento rok predstavilo zaujímavú krabicu bez potlače. Google sa pravdepodobne inšpirovalo!

Podobná krabica

Dizajn krabíc, v ktorých sú zabalené nové iPhone 6/6 Plus je podľa nášho vkusu mierne prehnaný. Apple mohlo pokojne nechať vytlačiť na prednú stranu fotografiu svojho najnovšieho smartfónu tak, ako po iné roky. Dnes totiž na krabici nachádzame len obrys zariadenia (Že by vo Foxconne došla farba do tlačiarne? 😀 ). Na krabici však nenájdeme okrem nápisov iPhone nič iné a tak môžme predpokladať, že Apple chcelo vyjadriť to, aký čistý dizajn ponúka jeho zariadenie. Zdá sa však, že spoločnosti Google sa posledná Jablková krabica páčila a zobrali si z nej príklad aj pre svoje posledné zariadenie, ktorým je Nexus 6. Ten totiž ponúka rovnako čisto bielu krabicu, na ktorej však nenájdeme obrys zariadenia ale len číslicu 6. Nik nevie, čo tým chcela spoločnosť povedať, keďže krabice všetkých predošlých Nexusov sa za práve minimalistické označiť nedajú. Možno, že sa v Google snažili upozorniť na to, že v Androide pre tento smartfón nenájdeme absolútne žiadnu nadstavbu, alebo len na jednoduchý dizajn zariadenia.

failik12 failik

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.