Legalizácia marihuany = $, €….

V Holandsku je to bežné, v Uruguaji už tiež a postupne sa to šíri aj cez jednotlivé štáty v USA (Colorado, Oregon, Washington a najnovšie Aljaška). Málo ľudí vie, že je legálna napríklad aj v Severnej Kórei, kde, ale naopak držanie pervitínu sa trestá guľkou do hlavy.

Práve legalizácia v USA prispela veľkou mierou k otestovaniu možností pre weed ako legálny a hlavne ziskový biznis. Ako sa ukázalo tak prinieslo to väčšiu slobodu ľuďom a obrovské množstvo peňazí pre podnikateľov, ale najmä verejný sektor. Odhady na celkový prínos do verejnej kasy, ak by legalizovali marihuanu v celom USA, boli až na 3 miliardy .

Najviac ziskovým štátom v USA sa stalo Colorado. Dokonca až na toľko, že podľa zákonu určujúceho strop na zisk z daní musia občanom vrátiť $7,63. Ide o pomerne medializovanú správu aj na slovenských portáloch. Oficiálne čísla si môžete pozrieť nacolorado.gov

Ako každý rastúci trh aj tento láka stále viac investorov. Najlepší investori sú taký, čo majú blízko ku core biznisu a vedia o ňom čo najviac. Presne takým človekom je Snoop Dogg. O jeho expertíze v danej problematike sa nedá polemizovať. Jeho kariera investora do technológii sa začala len nedávno. Za posledné mesiace investoval napríklad do Redditu, alebo do platformy Robinhood.

Preto zameranie sa na špeciálny fond pre investovanie do kanabisového biznisu dávajú pre tohto rapera veľký zmysel. Trocha neočakávané môže byť len ich presné zameranie. Nemajú sa totiž sústrediť na kultiváciu a produkciu. Miesto toho, sa chce zamerať na technologické riešenia pre tento rastúci priemysel. Udajným cieľom je nazbierať $25 miliónov, ale keďže zbieranie peňazí stále ešte prebieha celková čiastka nie je určitá.

Vypadá to na dobré čase pre investovanie do tohto priemyslu. Doslova sa do neho lejú peniaze z rôznych strán a tendencia k legalizácii pre rekreačné aj zdravotné použitie je stále väčšia. Dôkazom toho je aj Peter Thiel a jeho Founders Fund, ktorý je súčasťou Privateer Holdings‘  a snaží sa vyzbierrať až $75 miliónov. Samozrejme je to obrovské množstvo ďalších vznikajúcich start-upov ktorý sa venujú donáške, spracovaniu a mnohým ďalším oblastiam. Pre predstavu prikladám Angel list z roku 2014.

Zdroj: itspecial.sk

Prečítajte si tiež  Apple zakúpilo startup za 50 miliónov dolárov. V čom mu bude užitočný?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.