Pokiaľ niekto otvorí nejaký počítač či inú elektroniku, pravdepodobne ohrnie nosom. Veď je to len množstvo káblov, mikročipov a základných dosiek. To ale v prípade Apple neplatí. Prečo? Základné pravidlo Steva Jobsa pre HW bolo, že zvnútra musí zariadenie vyzerať rovnako dokonalo ako vonkajšok. Práve preto môžeme vidieť nádherne uložené čipy, batérie a všetky komponenty. Nič tu nie je hlava nehlava. Pozri sa na Apple Pencil, to čo Apple vyrobilo ťa jednoducho dostane!

Apple Pencil pod lupou

Človek by si možno povedal, že je to len predražený lacný stylus s logom Apple a vlastnou baterkou. Veď prečo nie, Apple rado predáva svoje produkty, ktoré má konkurencia lepšie vymakané za podstatne vyššie ceny. Netreba ale zabúdať na to, že je to Apple a Apple vie vždy niečim zaujať. Je už jedno či rýchlosťou, dizajnom alebo spracovaním. Apple Pencil ma okamžite dostala tým, že nevyzerá ako 99% konvenčných stylusov. Jednoducho je iná a to sa mi na nej páči. Kedy sa mi však úplne začala páčiť bol moment, kedy som uvidel jej fotky bez bieleho plastového obalu!

Celé zariadenie je elegantne zakryté v tvrdom plechu, vďaka čomu má na prvý pohľad veľmi krehká plastová ceruzka obrovskú odolnosť. Pod plechovým krytom je potom uložená baterka, množstvo prepracovaných senzorov, medzi ktoré patrí napríklad hrot zariadenia a samozrejme základná doska, ktorá má kvôli rozmerom stylusu tak obmedzenú veľkost, že ju museli dizajnéri preložiť na dve časti. Práve tu môžeme vidieť to, kam až technika dokáže zájsť. Opraviteľnosť Apple Pencil je samozrejme nulová, no vo vnútri či vonku je to jedno geniálne zariadenie!

zdroj: ifixit.com

 

Prečítajte si tiež  Apple Pencil vs. normálna ceruzka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.