Istá skupina v Reddite v poslednej dobe poskytovala informácie o tom, ako aplikácie Facebook a Messenger neúmerne vybíjajú batériu na našich smartfónoch. Rozhodli sa, že aplikácie budú síce používať, ale len ako webové rozhrania. Výsledok bol pre niekoho prekvapivý a pre niekoho jasný.
15%
Presne toto je číslo, o ktoré sa ti v priemere predĺži batéria, pokiaľ budeš používať len webové rozhrania týchto aplikácií. Toto číslo mi osobne príde dosť veľké a paradoxe na obrázku nižšie mám presne 15%, ktoré by som mohol mať minuté alebo zíkané vďaka odinštalovaniu týchto „žrútov“ batérie.
Štatistiky
Spočiatku sme boli skeptickí, ale po pozretí štatistík, kedy mi Messenger „zožral“ 20% a aplikácia Facebook 15%, mi to prišlo ako v celku reálne číslo a začal som sa zamýšlať, či mám naozaj stále používať tieto aplikácie
Web alebo aplikácia ?
Používať menej pohodlný spôsob – web alebo pohodlne aplikáciu pre tvoje zariadenie? Používanie Facebooku v Safari, ale aj v inom prehliadači, má svoje výhody. Nebude sa ti aktualizovať na pozadí, tým sa ti nebude tak rýchlo vybíjať batéria, a ušetríš aj mobilné dáta. Druhou výhodou je kľud. Kľud od upozornení, aby si si skontroloval správu. Na webe sa dá robiť všetko to, čo v aplikáciach.
Chceš aplikáciu ale lepšiu výdrž? Tu je riešenie!
My zatiaľ stále ostávame pri aplikácií, no myslíme si, že zváženie odinštalovania z našej užívateľskej strany, alebo opravenia z developerskej strany je na mieste. Ak sa nechceš zbaviť aplikácie, ale chcel by si si predĺžiť aspoň o trochu výdrž batérie. prečítaj si náš článok: 5 tipov ako nastaveniami ušetriť baterku v tvojom iPhone