Či máte radi Apple alebo nie, každý z nás chcene či nechcene natrafil na nejaký ten motivačný citát zakladateľa Apple – Stevea Jobsa. Vietor, ktorý vložil Steve do plachiet počítačového priemyslu ani po rokoch nestráca na intenzite a jeho odkaz bude ešte v každom zariadení od spoločnosti z Cupertina, no aj v zariadeniach od konkurencie. Citáty Stevea Jobsa sú skutočne autentické a dokazujú, ako fungovala myseľ vedúcej osobnosti počítačového priemyslu 20. storočia. My sme spolu s magazínom MYSLI INAK našli tie, ktoré ste ešte pravdepodobne nepočuli a veríme, že stoja minimálne za krátke zamyslenie nad nimi.

Generačný rozdiel

Starší ľudia sedia pri počítači a pýtajú sa: ,,Čo sa deje?”. Ale dieťa sa pýta:  ,,Čo s tým môžem robiť?”

- Reklama -

Produkty neklamú

Dobré PR vychováva ľudí, ale v tomto obore nemôže klamať. Tieto produkty hovoria samy za seba.

O krok napred

Existuje jeden dobrý citát, ktorý mám rád: ,,Korčuľujem k miestu, kde puk bude, nie k miestu, kde bol.” V Apple sme sa vždy snažili tým riadiť. Od úplného začiatku. A vždy aj budeme.

Vytrvaj!

Som presvedčený, že asi polovicu toho, čo oddeľuje úspešných podnikateľov od neúspešných je čistá vytrvalosť.

Najlepšia vec v Jobsovom živote

Ja som to vtedy nevidel, no ukázalo sa, že to, že ma vyhodili z Apple bola tá najlepšia vec, čo sa mi kedy stala. Tiaž byť úspešným bola nahradená ľahkosťou bytia byť znova začiatočníkom, byť menej istejším. To ma oslobodilo a zažil som jedno z najkreatívnejších období môjho života.

Buď zvedavý!

Veľa z toho, do čoho som narazil pomocou svojej zvedavosti a intuície, sa neskôr ukázalo byť na nezaplatenie.

Steve Jobs a jeho prvý iPad - svetapple.sk
Steve Jobs a jeho prvý iPad – svetapple.sk

Jobsovo šťastie

Mal som šťastie – skoro som zistil, čo v živote milujem.

Miliardová spoločnosť z garáže

Woz a ja sme začali budovať Apple v garáži mojich rodičov, keď som mal 20. Pracovali sme tvrdo a o 10 rokov Apple vyrástlo z nás dvoch v garáži na spoločnosť s hodnotou 2 miliardy s viac ako 4000 zamestnancami.

Jasný cieľ

Cieľom Apple nie je zarobiť peniaze. Našim cieľom je navrhnúť, vyvinúť a uviesť na trh dobré produkty. Veríme, že dôsledok toho sa bude páčiť ľuďom a vďaka tomu dôsledku zarobíme nejaké peniaze. My máme naozaj jasno v tom, aké sú naše ciele.

Dizajn znamená viac

Dizajn nie je len to, ako to vyzerá. Dizajn je aj to, ako to celé funguje.

Zvykni si na dokonalosť

Buďte meradlom kvality. Niektorí ľudia nie sú zvyknutí na prostredie, kde sa očakáva excelencia.

Inovačný rozdiel

Inovácia robí rozdiel medzi vodcom a nasledovníkom.

Apple bez Steva?

Myslím, že niektorí ľudia hovoria: ,,Ach Bože, ak by Stevea Jobsa prešiel autobus, Apple by sa dostal do problémov. A viete, myslím, že by sa nedostal, lebo v spoločnosti Apple sú naozaj schopní ľudia.

v-spolupráci-s-mysliinak
Pre zobrazenie portfólia klikni na obrázok

Viac citátov od MYSLI INAK nájdeš na ich FACEBOOKU a INSTAGRAME!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.