App Store je jeden z najväčších obchodov na nákup mobilných aplikácii na svete. Pre spoločnosť Apple predstavuje navyše najlepšie vznášajúcu službu, ktorú ponúka. Počas vianočných prázdnin bude ale z istej časti neaktívny. Samozrejme, aplikácie si budete môcť sťahovať naďalej.

23-27. decembra bude mať App Store vianočný oddych.

Apple v dnešnej správe oznámilo vývojárom informáciu, ktorá však v Apple komunite nie je žiadnou novinkou. Počas obdobia medzi 23-27. decembrom 2019 nebudú môcť nijakým spôsobom aktualizovať alebo vylepšovať svoje aplikácie. Služba App Store Conncet bude v tomto čase nedostupná.

- Reklama -

Pokiaľ teda patríte medzi ľudí, pracujúcich na akomkoľvek softvéri pre mobilné zariadenia s iOS alebo aj operačný systém macOS, mali by ste s touto odstávkou dopredu počítať. Apple odporúča, aby vývojári svoje aplikácie opravili a odoslali na schválenie ešte pred týmto dátumom. Všetko samozrejme v dobre iniciatíve aby sa stihli aj včas vybaviť.

Odstávka sa teda bude týkať v podstate len tých, ktorí App Store „tvoria“. Bežní používatelia si budú môcť naďalej bez problémov sťahovať alebo kupovať appky tak ako aj dnes. Jediné, čo si možno všimnete bude jav, kedy sa vám nebudú pár dní aplikácie aktualizovať. Navyše pokiaľ narazíte na nejakú chybu, budete vedieť, že musíte čakať najskôr do 28. decembra na to aby vám ju vývojár mohol opraviť.

Apple tieto odstávky niektorých služieb vrámci internetového obchodu App Store vykonáva každý rok. Presne preto nejde, ako už bolo avizované aj vyššie o žiadnu novinku. Tak či onak ide ale o dosť dôležitú informáciu a tak by o nej mali vedieť či už vývojári ako aj používatelia.

Apple Store na letisku v Singapure bude otvorený 13. júla. - svetapple.sk
23-27. decembra bude mať App Store vianočný oddych. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.