Spoločnosť Apple svoje služby poskytuje už roky. V poslednom období sa na ne začal ale sústrediť o čosi viac. Ku tým klasickým pribudli aj nové ako Apple Music, Apple Pay, Apple Arcade a podobne. Tieto všetky sú už aj súčasťou “zúčtovacieho” obdobia pre 3. kvartál 2019. Apple zarobilo na službách za 3 mesiace 12,5 miliardy dolárov. Bude to len rásť.

Apple zarobilo na službách za 3 mesiace 12,5 miliardy dolárov

Pokiaľ sa pýtate aké služby má Apple momentálne v ponuke, odpoveď je zaujímavá. Je ich viac ako by si možno čakal. Človek si pri používaní ani neuvedomuje, čo je vlastne ako služba definované. Konkrétne teda hovoríme o App Store, iTunes Store, Mac App Store, iCloud, Apple Music, Apple Pay, Apple Care, Apple Arcade, Apple News+ a čoskoro tu bude patriť napríklad aj Apple TV+. Toto všetko momentálne je a onedlho bude ešte väčším zdrojom peňazí pre jablkovú spoločnosť.

Pred pár rokmi sa začalo hovoriť, že firma sa bude v budúcnosti sústrediť na služby. Vtedy akosi nikto nechápal, nechcel tomu veriť. Dnes je rok 2019 a služby tvoria značnú časť príjmov spoločnosť. Za 3. štvrťrok 2019 (4. fiškálny štvrťrok) na nich dosiahol neskutočný zisk, až 12,5 miliardy amerických dolárov. To je až o 18% viac ako minulý rok, pričom nárast patrí plošne všetkým službám napriek všetkými štátmi po celom svete. Tim Cook pripomenul, že v podstate všetky služby počas Q3 2019 dokázali zaznamenať rekord.

Zaujímavá informácia pochádza predovšetkým o Apple Pay. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Apple sa výnosy z nej medziročne zdvojnásobili (žeby zavedením na Slovensku? 🙂 ). Dokopy sa uskutočnilo formou platobnej technológie viac ako 3 miliardy transakcii. Vďaka tomu Apple Pay rástol až 4 krát rýchlejšie ako jeho konkurencia, PayPal. Poslednou veľmi zaujímavou informáciou je aj to, že Apple má aktuálne okolo 450 miliónov predplatiteľov po celom svete pre svoje služby. Toto číslo ale rastie. Už čoskoro by mohla firma prekonať hranicu 500 miliónov! Aké služby využívate vy?

Apple zarobilo na službách za 3 mesiace 12,5 miliardy dolárov. To je len začiatok. - svetapple.sk
Ktoré služby využívate vy? – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here