Kedže dohadov o pripravovanom iPhone 6 je nespočetne veľa, rozhodol som sa spraviť výber tých najpodstatnejších. Tu so dozviete 10 najpodstatnejších vecí, ktoré by sme mali vidieť v pripravovanom jablkovom smartfóne!

1) Celé zariadenie by malo byť väčšie.

Dizajnom by malo nadviazať na ostatné iOS zariadenia, ktoré sú momentálne v ponuke (iPod Touch, iPad Air/Mini)

heres-what-the-iphone-6-might-look-like-according-to-various-leaks-and-rumors

2) Dočkáme sa väčšieho displeja.

Pri doterajšej generácií sme sa dočkali zväčšovania displeja iba raz. Bolo to pri iPhone 5 z 3,5″ na 4″ . V novinke by sme sa mali opäť dočkať zväčšenia a to až na 4,7″. Špekulácie tiež hovoria, že neskôr vyjde prémiová verzia s 5,5″ displejom.

iphone_6_ipod_touch_2

- Reklama -

3) Touch ID by sa malo dočkať výrazného zlepšenia.

Senzor odtlačkov prstov bol pre jablkovú spoločnosť skvelý krok vpred. No aj ten má svoje muchy (stačí malý škrabanec a prestane fungovať), navyše niekedy nereaguje. Apple by ho malo v tomto smere zdokonaliť.

Apple-iPhone-5S-Fingerprint-Sensor

4) Možno zmizne duálna-LED dióda.

V iPhone 5S sme sa dočkali novinky, ktorou bola duálna-LED dióda. Mala ponúknuť vyššiu kvalitu fotiek pri fotení za šera a za tmy. Momentálne však všetko naznačuje tomu, že zmizne a nahradí ju tá klasická.

iPhone-6-mockup

5) iPhone 6 ponúkne výrazne lepší fotoaparát.

Napriek tomu, že ten, ktorým disponuje momentálny iPhone 5S vôbec nie je zlý, predsa len ho tu máme už prakticky 3 roky (od uvedenia iPhonu 4S). Apple navyše nedávno najal experta z Nokie, ktorý pracoval na fotoaparátoch Nokia N8 a Nokia 808 PureView. Takže je takmer jasné, že sa jeho schopnosti uplatnia aj v budúcich zariadeniach jablkovej spoločnosti!

bentley-ad-iphone-5s-606x329

6) Je možné že sa dočkáme navýšenia ceny.

Niektoré správy hovoria o miernom navýšení ceny. Ako však Apple poznáme, zdraženie môže prísť v rozsahu približne od 59-99 dolárov.

23628_large_Apple-Money

7) Konektivita s iWatch.

Dnes už môžeme takmer s istotou povedať, že Apple pripravuje inteligentné hodinky. iPhone by mal s nimi plne spolupracovať. Išlo by pri tom o niečo také ako už poznáme napríklad u Samsungu.  iWatch by však mali fungovať aj bez nutnosti spárovania so zariadením.

stiahnuť (2)

8) Klasický „Power Button“ sa možno premiestni.

S príchodom iPhonu 5 sa udiala aj jedna výraznejšia zmena z hľadiska dizajnu. Klasický Aux sa premiestnil na spodnú časť zariadenia. Pri následujúcej generácií by sa mohlo zmeny dočkať aj tlačítko uzamykania, ktoré by mohlo byť po novom na ľavej strane zariadenia.

iphone-6-s-01

9) Farebné varianty.

Tak ako pri súčasnej generácií iPhonu sa aj pri tej nasledujúcej dočkáme zlatého, čierneho-sivého a samozrejme bieleho farebného prevedenia.

iphone-6-three-colors

10) NFC.

Spôsob platenia mobilným telefónom pomocou služby NFC si získava čím ďalej tým väčšiu popularitu. Preto by nebolo nič zvláštne, keby sa táto služba objavila už v budúcej generácií iPhonu.

nfc(1)

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.