Nabíjanie je jedna z najdôležitejších vecí počas dňa pri používaní Apple produktov. Pokiaľ však nedokážete zariadenie nabíjať dostatočne rýchlo, môže to byť trochu otravné. To však pri novom MacBooku Pro 16″ nehrozí. Obsahuje až 96W nabíjací USB-C adaptér. Ten si navyše teraz môžete kúpiť aj samostatne.

96W nabíjací USB-C adaptér posúva limity svojho predchodcu

Ako sme už uviedli vyššie, nový nabíjací adaptér je štandardne dodávaný k úplne novému MacBooku Pro 16″. Ten prišiel preto aby nahradil súčasnú (respektíve už teraz minulú) generáciu MacBooku Pro 15″. Práve starší model obsahoval 87W napájací adaptér, vďaka ktorému bol medzi používateľmi veľmi populárny. Teraz sa však v Apple očividne rozhodli, posunúť hranice a novinka má o 9W viac!

- Reklama -

Táto novinka je už dokonca dostupná aj vrámci Apple Online Store. Spoločnosť síce uvádza, že je pripravený nabíjať váš MacBook Pro 16″ avšak v kolónke podporovaných zariadení nájdeme aj staršie počítače MacBook Pro 12″, 13″ a 15″. Kompletný zoznam je tu:

  • MacBook (Retina, 12-inch, Early 2015 – 2017)
  • MacBook Air (Retina, 13-inch, 2018 and later)
  • MacBook Pro (13-inch, 2016 and later)
  • MacBook Pro (15-inch, 2016 – 2019)
  • MacBook Pro (16-inch, 2019)

Tým, že ide o originálny a povedzme si na rovinu aj veľmi výkonný adaptér, môžeme očakávať aj dosť vysokú cenovku. V USA štartuje na 79$. Ak si vezmeme, že nový MacBook Pro 16″ začína na 2,399$ a končí tesne nad hranicou 6,000$, nie je to zas až tak strašná čiastka. V Európe, respektíve nemeckom Apple Store je v ponuke za 85€. Či je to veľa alebo málo už musíte posúdiť vy sami podľa vašich možností.

96W nabíjací USB-C adaptér môžete po novom kúpiť aj samostatne.

Apple pri novom MacBooku prepracovalo aj chladenie

Ako bonus prinášame aj informáciu o tom, aké má nový MacBook Pro 16″ vlastne chladenie. Predsa len aj popri tak silnom adaptéry vznikajú vyššie teploty. V tomto prípade sa ich ale vôbec nemusíte báť. Toto zariadenie bude používať tú najpokročilejšiu tepelnú architektúru, akú kedy Apple v prípade MacBooku použilo.

Systém dokáže vďaka tomu fungovať na maximálnu záťaž dlhšiu dobu. Oproti predošlej generácii má novinka so 16″ displejom až o 28% predĺžené vetracie otvory, pre zlepšenie prietoku vzduchu. Ak sa teda bojíte prehrievania pri bežnom používaní, pravdepodobne žiadne hroziť nebude. Naopak, pri ťažších úlohách, kedy sa aj váš počítač „zapotí“ budete mať istotu, že sa mu nič nestane. Dobrá práca!

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro so 16" displejom.
96W nabíjací USB-C adaptér môžete po novom kúpiť aj samostatne. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.