Aj keď Apple ešte nepredstavilo nové slúchadlá AirPods, je veľmi pravdepodobné, že to urobí už v septembri na prvej tohtoročnej konferencii. Zákazníci sa dočkajú prepracovanej verzie základného modelu, ktorá prinesie nový dizajn a takisto aj modernejšie nabíjacie púzdro.

Aj keď to znie všetko veľmi lákavo, v tomto prípade ešte neočakávame zakomponovanie zdravotníckych senzorov alebo funkcií. V roku 2022 ale prídu AirPods Pro druhej generácie, pri ktorých by sa to mohlo zmeniť.

- Reklama -

Konkurencia je stále silnejšia 

Apple si veľmi dobre uvedomuje, že konkurencia v danom segmente silnie. A hoci tá nedokáže poskytnúť podobnú úroveň kompatibility ako AirPods, po stránke kvality prehrávania alebo režimov je na tom omnoho lepšie. Dokonca býva častokrát aj lacnejšia…

Technici v Cupertine ale nezaspali na vavrínoch a momentálne tvrdo pracujú aby predstavili niečo unikátne. Tým by mohla byť schopnosť AirPods Pro 2. generácie sledovať aj telesné údaje používateľa, na základe čoho budú identifikovať rôzne zdravotné problémy alebo ochorenia.

AirPods Pro 2. generácie pritom nemusia mať žiaden zložitý senzor. Postačí aj napríklad kvalitnejší mikrofón či výkonnejší hardvér na spracovávanie informácií. Ako ste sa možno dočítali v nedávnej štúdii od Apple, slúchadlá sa môžu zameriavať napríklad na to, ako dýchate.

Na základe vstupných údajov potom vyhodnotia, či používateľ netrpí respiračným ochorením, o ktorom možno sám nemá tušenie. Hodí sa to najmä pri behu či iných športoch, kedy by nás AirPods sledovali aj trochu iným spôsobom, než Apple Watch. Brali by ste to?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.