AirPods Max sa vybíjajú príliš rýchlo

Už dávno nie je pravidlom, že keď je niečo drahé, tak je to aj spoľahlivé. Platí to žiaľ aj o spoločnosti Apple, ktorá má z času na čas problémy so svojimi produktami. Našťastie sa ale dajú opraviť softvérovou aktualizáciou systému tak, ako to očakávame aj v tomto prípade.

V decembri 2020 prišli na trh slúchadlá AirPods Max so šialene vysokou cenovkou. Na Slovensku za ne zaplatíte 629€. Aj keď by sa očakávalo, že tu bude všetko fungovať „tip-top“, evidentne sa tak nedeje. Po afére s vodou prichádzajú ďalšie sťažnosti súvisiace s výdržou batérie. Tá je podľa používateľov v niektorých situáciách nepríjemným prekvapením.

Na sociálnych sieťach a fórach spoločnosti Apple pribúdajú príspevky, poukazujúce na rýchle vybíjanie počas noci. Viacero používateľov uviedlo, že v čase spánku ubudlo z ich AirPods Max až 99% prípadne 100% batérie. Zariadenie bolo pri tom v stand-by režime a vôbec nič nerobilo.

Správa je obzvlášť znepokojujúca preto, lebo AirPods Max nedokážete nijako fyzicky vypnúť. Pokiaľ si ich dáte dole z hlavy, skrátka len prestanú hrať, no stále ostávajú zapnuté. Jednoduchým fyzickým tlačidlom by sa dalo tomuto problému predísť. V Apple ho však neponúkli.

AirPods Max sú defaultne nastavené tak, že v prípade nečinnosti prechádzajú po piatich minútach do režimu nízkej spotreby a po 72 hodinách vypnú Bluetooth a Find My. Ak použijete puzdro Smart Case, bezprostredne po vložení začínate šetriť batériu a po 18 hodinách ste v režime bez Bluetooth a Find My.

Samozrejme, celý problém, popisovaný vyššie, je len softvérovou záležitosťou a nakoľko si AirPods Max inštalujú vlastný firmvér, je viac ako pravdepodobné, že to Apple v dohľadnej dobe opraví. Na druhú stranu, keď si kúpite zariadenie za 629€, podobné problémy riešiť nechcete. Máte podobnú skúsenosť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Microsoft pomáha Apple. Odhalil bezpečnostnú chybu v macOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.