AirPods Max plné kvapiek vody?

Nebudeme preháňať keď napíšme, že AirPods Max patria s cenou 629€ medzi prémiové produkty. Ako sa však ukazuje, nie sú úplne bezchybné. Už dnes sme vás informovali o probléme, súvisiacom s nefunkčnými režimami. Teraz je tu pozoruhodnejšia chyba, kedy sa v slúchadlách zasekáva voda a používatelia netušia, odkiaľ vlastne pochádza.

Majitelia na diskusných fórach píšu, že sa im po rozobratí AirPods Max naskytol nečakaný pohľad. Aj keď ich nepoužívali v daždivom či vlhkom prostredí, vo vnútri „uší“ boli viditeľné kvapky vody. Tie zapríčinili dočasnú nefunkčnosť systému, pre detekciu polohy (sleduje, či máte AirPods Max na hlave alebo ich nepoužívate)..

- Reklama -

Jeden z používateľov na svojom twitteri uviedol: „Nikdy neboli použité vo vlhkom prostredí. Voda sa dostane do vodičov a spôsobuje problémy s detekciou uší. Nosil som ich vo vnútri a sedel som pri písacom stole. To je šialené.“

Existuje viacero podobných správ, ktoré v podstate celý problém vysvetľujú. Ďalší používateľ s rovnakou chybou tvrdí, že mal AirPods Max na ušiach počas 12 hodín konzistentného počúvania hudby. Za všetkým vraj stojí studená miestnosť a teplé uši, čoho výsledkom je kondenzácia. S týmto názorom súhlasíme. V oblasti náhlavných slúchadiel nejde o nič nezvyčajné (len to väčšinou nevidíme).

Vlhkosť a pot sa zasekávajú medzi vankúšikom a pevnou konštrukciou zariadenia. Vo chvíli, keď sa do tejto „zmesi“ pridá teplo, začnú sa tvoriť kvapky vody a tie môžu dočasne odstaviť niektoré funkcie. Azda najjednoduchším spôsobom, ako tomu predísť, je pri dlhodobom používaní AirPods Max rozobrať a poutierať handričkou.

Ťažko povedať, či by sa dal problém riešiť aj iným spôsobom. Apple sa ešte nevyjadrilo a tak netušíme, či k tejto nedokonalosti zaujme stanovisko. Pokiaľ áno, budeme vás informovať.

Čo si o tejto chybe myslíte vy? Stretli ste sa s ňou pri podobných produktoch, alebo je to z vášho pohľadu nonsens? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.