AirPods Max a problémy s automatickou redukciou hluku

Apple nás v závere minulého roka prekvapilo zariadením, ktoré svojou cenovkou (629€) vyráža dych. Hoci sú AirPods Max poriadne drahé, zákazníkovi ponúkajú množstvo špičkových funkcií, ako aj vysokú kvalitu prehrávania skladieb.

No a aj keď by sa očakávalo, že budú fungovať absolútne bez zaváhania, v praxi sa niekoľko čerstvých majiteľov stretáva s drobnými nedokonalosťami. Malé percento ľudí nahlásilo problém, ku ktorému dochádza medzi prepínaním aktívneho potláčania hluku a režimu priehľadnosti.

- Reklama -

Na všetko slúži tlačidlo, nachádzajúce sa na pravej strane hliníkovej konštrukcie (pri digitálnej korunke). Po jeho stlačení sa majú plynulo prepnúť oba režimy. Z času na čas sa žiaľ stane, že sa niektorá strana oneskorí prípadne úplne pozabudne. Jedno ucho je teda v režime aktívneho potláčania hluku a druhé v režime priehľadnosti, čo sa samozrejme nedá používať.

Podľa portálu MacRumors nejde o žiadnu zásadnú chybu, ktorá by trápila väčšinu majiteľov. Samotní redaktori ju označujú za „občasnú„.

Výhodou AirPods Max je fakt, že dokážu prijímať aktualizácie firmvéru rovnako, ako AirPods Pro či štandardné AirPods. Chyba zrejme nie je hardvérová ale softvérová a Apple ju na základe sťažnosti rýchlo opraví.

Pokiaľ vás tento problém trápi častejšie, odporúčaním je reštart AirPods Max, po ktorom by mala chyba úplne zmiznúť. Do komentára nám napíšte, či ste si tieto slúchadlá zakúpili a ak áno, ako ste s nimi spokojní. Budeme radi za každý váš názor.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.