Rozobraté AirPods Max

Ako už býva zvykom, spoločnosť iFixit sa medzi prvými postarala o rozobratie nových slúchadiel AirPods Max. Toto zariadenie začína na sume 629€, čo je v porovnaní s konkurenciou neporovnateľne viac. Ak vás zaujíma hardvér, prečítajte si nAsledujúci text.

Po prvotnom otvorení zariadenia nedošlo ku žiadnym veľkým prekvapeniam. Vo vnútri sa nachádzajú dva 40mm dynamické meniče, odnímateľné magnetické vankúšiky, osem mikrofónov slúžiacich na aktívne potláčanie šumu či dva čipy H1 (jeden pre každú stranu slúchadiel).

Röntgenový snímok odhalil, že AirPods Max využívajú až dva články batérie, no tie sú umiestnené v jednom slúchadle. Tu prichádza ku prvému problému a tým sú spájkované spoje, čo znamená, že výmena akumulátora bude náročná. Apple sem nepridalo žiadne jednoduché konektory, ako ostatní výrobcovia.

Inžinieri tak isto nešetrili s lepidlom. Hoci sa v AirPods Max nájde rozsiahly počet skrutiek, iFixit musel slúchadlá zahriať, aby ich vôbec otvoril. Podľa slov servisu bol celý proces náročnejší, než pôvodne očakával.

Na obrázkoch v galérii si môžete pozrieť jednotlivé komponenty, medzi ktorými je Bluetooth čip, zvukový zosilňovač, akcelerometer a ďalšie.

V tomto prípade sa jednalo len o akési prvé dojmy. Podrobnejšie informácie budú zdieľané až v nasledujúcich dňoch. Nechajme sa prekvapiť. Myslíte si, že AirPods Max stoja za tu cenu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple chystá totálne šialený iPad. Bude mať extrémny výkon aj rozmery. Kedy príde na trh?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.