Len včera sme vás informovali, že už na budúci mesiac budú predstavené úplne nové slúchadlá AirPods s kvalitnejším zvukom, no bez aktívnej redukcie šumu. V článku sme tiež naznačili, že môžu fungovať na princípe „štupľov“. Ako to tak vyzerá, pravdepodobne sme mali pravdu.

AirPods Pro „lite“

Najnovšie informácie z pozadia Apple naznačujú, že spoločnosť sa rozhodne predstaviť dostupnejší model AirPods Pro, ktorý však nebude mať aktívnu redukciu šumu. Je to jedna z najzaujímavejších technológii, akú tento produkt aktuálne predstavuje, no nie každý ju nutne potrebuje. Používatelia si AirPods Pro pochvaľujú aj pre kvalitnejší zvuk (oproti základnému modelu) či veľmi pohodlné používanie (silikónové „špunty“).

Lacnejšia verzia zariadenia si tieto benefity ponechá a ľudia si ju budú môcť kúpiť za výhodnejšiu cenu. DigiTimes, ktorá sa o únik postarala (z dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple) tvrdí, že májové predstavenie nie je na 100%. Samozrejme, môže za to pandémia koronavírusu. Apple malo pôvodne v pláne tento produkt vydať ešte minulý mesiac, čo sa nepodarilo…

Aký budú mať názov?

Diskutabilný je tiež názov. Ten zatiaľ oficiálne nepoznáme, no môžeme povedať, že sa zrejme nebude jednať o AirPods Pro „lite“. Apple by takýmto spôsobom produkt „znevažovalo“. Namiesto toho by mohlo tento model nazvať len čisto ako „AirPods“ a nahradiť ním aktuálnu druhú generáciu slúchadiel. Tú by sme potom potenciálne mohli vidieť v balení iPhonu 12/ 12 Pro. Nechajme sa prekvapiť.

Fake AirPods Pro vs. originál Air Pods Pr
AirPods Pro „lite“ prídu s rovnakým dizajnom ako ich drahšia verzia…
Prečítajte si tiež  Apple predá na budúci rok 85 miliónov AirPods.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.