Nové bezdrôtové slúchadlá od spoločnosti sú vo svete pomerne veľkým hitom. Napriek tomu majú evidentne svoju nedokonalosť. Tá našťastie nie je hardvérová ale len softvérová. AirPods Pro sú tu iba pár dní a napriek tomu majú používatelia prvý problém. Takto sa prejavuje.

AirPods Pro sú tu iba pár dní a napriek tomu majú používatelia prvý problém.

O novej chybe informujú majitelia po celom svete. Jedná sa o to, že ich slúchadlá majú zvláštny problém v čase, kedy ich vložia do púzdra. Akonáhle urobia tento krok a začnú sa nabíjať, jedno zo slúchadiel zvykne vykazovať na obrazovke iPhonu chybu. Nejedná sa o nič závažné, čo by nejakým spôsobom obmedzilo funkčnosť AirPods Pro. Na druhú stranu ale trochu znehodnocuje jednu funkciu, ktorú radi využívame a to je sledovania percentuálneho stavu nabitia. Na miesto neho vidíte len červený výkričník, čo naozaj nie je nič moc.

- Reklama -

Netreba sa ale obávať. Nie je to hardvérový problém. Jedná sa skôr o softvérovú nedokonalosť, ktorú by mala spoločnosť Apple urýchlene vyriešiť. Slúchadlá sa vám v skutočnosti nabíjajú, len to jednoducho nemôžete vidieť. Tu treba poznamenať, že podobné problémy zaznali aj používatelia na prvej či druhej generácii klasických slúchadiel AirPods. Vo svete teda nejde o nič nové, s čím by sme sa už nestretli.

Ako sa problému môžem zbaviť?

Ak máte nové AirPods Pro a stretli ste sa s touto nepríjemnou chybou, máme pre vás samozrejme aj riešenie, ktoré vám pomôže aby ste sa jej zbavili. Kým ale nebude dostupná aktualizácia firmvéru, môže sa objaviť znova. Preto by sa malo v prvom rade poponáhľať Apple.

  • Vložte AirPods Pro znova do nabíjacieho púzdra.
  • Potom stlačte a podržte tlačidlo Reset na samotnom púzdre po dobu najmenej 15 sekúnd.
  • Všetko by sa malo reštartovať a fungovať spoľahlivo tak ako pred tým.

Pokiaľ si chcete skontrolovať to aký firmvér beží na vašich slúchadlách, urobíte to nasledovnými krokmi: Nastavenia > Všeobecné > informácie > AirPods Pro. Najnovšia verzia firmvéru by mala byť „2B584„. Ak ju nemáte, mali by ste ho aktualizovať. To urobíte týmto spôsobom:

  • Ak chcete aktualizovať firmvér AirPods Pro, vložte ich späť do puzdra a pripojte puzdro k zdroju nabíjania.
  • Potom presuňte zariadenie iOS (s pripojením na internet) blízko k vašim AirPods.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.