Apple predstavilo začiatkom týždňa nové slúchadlá AirPods Pro. Celý svet už o nich vie a my sa tomu ani nečudujeme. Cena 279€ v USA je naozaj vysoká ale na druhú stranu ide o Apple a tak nie prekvapivá. Nám sa novinka veľmi páči. Či už jednoduchým dizajnom alebo technológiami. Akosi nás ale neoslovila. Vieme aj prečo…

AirPods Pro hrajú dokonalo, redukcia šumu funguje na fantastickej úrovni.

Ako človek, ktorý dlhodobo používa AirPods som sa osobne tešil na to, kedy vyskúšam aj nové AirPods Pro. Doteraz som bol so sluchátkami spokojný. Vždy však tvrdím, že cena na úrovni 160€ je za toto zariadenie trochu vysoká. Výhodou týchto slúchadiel nie je pri tom prémiové audio. Hrajú kvalitne a dobre, to sa musí uznať.

- Reklama -

Na druhú stranu som už počul konkurenciu, ktorá bola výrazne lacnejšia a kvalita prehrávania bola o level vyššie. Týmto však nechcem AirPods akokoľvek diskreditovať. Myslím si, že tento rozdiel pocíti naozaj iba používateľ, ktorý si potrpí na dokonalom prehrávaní hudby. Obyčajný majiteľ jednoducho dokonalosť možno až tak nerieši. Skrátka si ich zapne a používa ich.

Nesmierna výhoda všetkých AirPods je tá úžasná a jednoduchá kompatibilita. K iPhonu ich pripojíte prakticky okamžite a všetko o nich vďaka vášmu telefónu po celý čas viete. Ovládajú sa absolútne elegantne a jednoducho. Je na nich jednoducho cítiť ten „rukopis Apple“, ktorý žiadne iné prémiové slúchadlá nemajú (iba možno Beats).

AirPods Pro som mal možnosť vyskúašť a musím povedať, že vyzerajú výborne. Aj keď sú o čosi ťažšie ako klasické AirPods (myslím jednotlivé slúchadlá), pri používaní mi to vôbec neprekážalo. Apple tvrdí, že ich v uchu nebudete ani cítiť. S týmto tvrdením súhlasím.

Bez problémov s tlakom v uchu…

Rovnako tak asi veľmi dobre funguje aj spomínaný „ventilačný systém“, ktorý sa v nich nachádza. Vyrovnáva tlak medzi uchom a vonkajším prostredím. Pokiaľ ste niekedy používali štuplové slúchadlá, určite viete, že toto býva dosť častý problém. Nie však pri AirPods Pro. V tomto smere ide o dokonalo prepracovanú technológiu. Samotné nabíjacie púzdro asi hodnotiť netreba. Je to v podstate rovnaké nabíjacie púzdro aké dostanete ku klasickým AirPods. Rozdiel je iba v tvare a v tom, že sa v ňom nachádza o čosi väčší akumulátor a ťažší.

AirPods Pro. Super produkt ale zatiaľ ma nepresvedčil.

No a teraz z praktického používania. Čo som si okamžite všimol je skutočne kvalitnejšie prehrávanie. Neviem ako to Apple urobilo ale jednotlivé nástroje ako aj výšky a basy sú podľa môjho názoru čistejšie ako pri klasických slúchadlách.

Opäť ale hovorím, niekto tento rozdiel vôbec počuť nemusí. To najhlavnejšie ale príde až vtedy, keď máte zapnutú redukciu okolitého šumu. Ste úplne odizolovaní a vychutnávate si hudbu v celej svojej kráse. Je to jednoducho radosť používať. Slúchadlá sú navyše tak maličké, tak spratné a tak schopné. Za toto dávam Applu veľký palec hore. Dokázalo urobiť konečne AirPods, ktoré stoja za to aj pre tých najnáročnejších. Pre ľudí ako som ja…Napriek tomu ale radšej počkám až na ďalšiu generáciu.

Prečo počkám na ďalšiu generáciu?

Jednoducho si len myslím, že Apple do nich nedalo všetko. Mám taký pocit, že tu stále niečo chýba. Bavíme sa napríklad o vodeodlnosti, kedy by sa dali použiť aj na plávanie alebo o zdravotných senzoroch, ktoré by mohli byť ich súčasťou. Konkurenčné zariadenia tieto veci obsahujú a aj napriek tomu vie byť cenovka nižšia. Viem o tej by sme nemali veľa hovoriť ale 279€?

To sa mi zdá jednoducho dosť prestrelené vzhľadom na protihodnotu, ktorú používateľ dostane. Nechcem robiť sudcu, nech sa každý rozhodne podľa seba. Osobne si ale myslím, že ak chce niekto dobré slúchadlá, ktoré sú ideálne kompatibilné s iPhonov, mal byť ísť do klasických AirPods. Tie sú v pomere cena, výkon a kvalita dosť férové. Ak chce však už niekto profi zariadenie za 279€ sa dá kúpiť oveľa viac slúchadiel, ktoré si myslím dokážu v kvalite zvuku prekonať aj AirPods Pro. Možno človek nebude mať až tak dokonalú kompatibilitu s iPhonom ale všetko samozrejme fungovať bude.

Príde mi to ako s prvými hodinkami Apple Watch. Series 0 má naozaj nikdy neoslovila. Prišla mi ako zbytočný a predražený produkt. Dnes som obrovským fanúšikom tohto zariadenia ale prvá generácia bola podľa môjho názoru vždy veľmi slabá. Ďalej by som mohol hovoriť aj o prvom iPade. Porovnajte si len iPad (2010) a iPad 2. Niečo podobné cítim aj pri AirPods Pro. Myslím si, že tu ešte priestor na zlepšenie je. Každopádne, ak vám nevadí absencia vodeodolnosti pre plávanie či zdravotné senzory, určite vám ich odporúčam. Sú výborné. Napriek tomu ja osobne ostanem zatiaľ pri staršej generácii.

Apple predstavil AirPods Pro, cena je šialene vysoko. Prečítajte si viac. - svetapple.sk
Apple predstavil AirPods Pro, cena je šialene vysoko. Prečítajte si viac. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.