Spoločnosť Apple predstavila v pondelok úplne nové AirPods Pro. Zariadenie sa vyznačuje hlavne inováciou v redukcii šumu. V ostatnom sú veľmi podobné ako klasické AirPody. Teda minimálne na papieri. Spoločnosť iFixit sa rozhodla, že sa pozrie dnu. Toto sú AirPods Pro za 279€ rozobraté do posledného dielu.

AirPods Pro za 279€ rozobraté.

Novinka je v predaji v podstate len od včera. Už dnes sa ale dostala do rúk profesionálom z iFixitu. Tí pravidelne nové produkty otvárajú a testujú napríklad aj na to, do akej miery sú “opraviteľné”. Donedávna sa tieto “rozoberania” týkali predovšetkým iPhonov, iPadov či Macov. Neskôr prišla na rad ale aj krabička Apple TV, pri ktorej si spoločnosť narobila v Apple pekné problémy. Teraz sa už teda venuje rozoberaniu prakticky všetkého, čo jej príde pod ruku. No a dnes jej prišli pod ruku práve nové slúchadlá, ktoré sú hitom internetu.

Podľa slov profesionálneho technika, nové AirPods Pro získali prakticky rovnaké hodnotenie v “neopraviteľnosti” ako ich predchodcovia. Slúchadlá sú tak malé a tak precízne zostavené, že je prakticky nemožné ich opraviť. Zároveň si technik všimol napríklad aj batériu, pri ktorej poznamenal, že vyzerá úplne rovnako ako tá, ktorú používa konkurenčná spoločnosť Samusng. Rozdiel je tu ale v tom, že batéria od Samsungu sa vymeniť dá na rozdiel od tej, ktorú používa Apple (firma ju pájkovala priamo ku káblu). iFixit odhalil ale aj ďalšie detaily.

Tak ako sme už informovali, každé jedno slúchadlo váži 5,4g. Hoci to Apple promuje ako ideálnu váhu, vďaka ktorej nám nebude slúchadlo vadiť v uchu, v skutočnosti je približne o tretinu ťažšie ako klasické AirPods. To čo sme však nevedeli je váha samotného púzdra. S tou už asi nikto problém mať nebude. Pre zaujímavosť váži 45,6g (zatiaľ čo klasické AirPods púzdro váži “len” 38g). Na pocit je to teda minimálny rozdiel, v skutočnosti na percenta ale dosť veľký. Ako môžete vidieť aj na fotografiách nižšie, hoci je to malé zariadenie, jeho vývoj a ani výroba určite nebude jednoduchá.

Obsahuje obrovské množstvo malých komponentov, ktoré sú v miniatúrnom tele napasované absolútne presne. O tom, či to za tie peniaze stojí alebo nie my už rozhodovať nebudeme. Na jednej strane je 279€ dosť veľa za tento typ slúchadiel. Na strane druhej je to ale Apple a každý by s tým mal tak nejako rátať. Rozhodnutie teda nechávame na vás. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here