Od predstavenia nového iPhonu od spoločnosti Apple nás delia už iba dva mesiace a aj preto sa objavuje množstvo nových únikov, ktoré nám ukazujú, ako bude toto zariadenie vyzerať. O ten posledný sa postaral leaker ShrimpApplePro, ktorý zdieľal papierovú schému s presným dizajnom a rozmermi najväčšieho 6,7″ iPhonu 14 Pro Max. Tá sa objavila po prvýkrát na čínskej sociálnej sieti Baidu a naznačila, že zariadenie môže byť o niečo širšie, než uvádzali predchádzajúce úniky

Samotná schéma je v súlade so všetkými predošlými dátami, ktoré sme už o iPhone 14 Pro Max poznali. Problémom je ale vyššie uvedená šírka, ktorá má mať podľa dokumentov 78,78 mm. Predošlé úniky hovorili „len o“ 77,58 mm, pričom iPhone 13 Pro Max sa nachádza niekde uprostred tejto hodnoty, a to na hranici 78,1 mm.

Okrem tohto zistenia by mal byť nový iPhone 14 Pro Max aj o niečo hrubší ako iPhone 13 Pro Max. Zatiaľ čo starší model mal 7,65 mm, hrúbka toho nového by mala byť 7,85 mm. Ak prirátame aj vyčnievajúci „ostrovček“ fotoaparátu, hravo sa dostaneme na úroveň 12,02 mm. Výčnelok má ešte viac trčať do priestoru a to až do 4,18 mm. V iPhone 13 Pro Max je to „len“ 3,60 mm.

iPhone 14 Pro Max dostane 48 MP fotoaparát 

Schéma na papieri, ktorá odhaľuje dizajn iPhonu 14 Pro Max od Apple
Zdroj: Baidu

Ak sa teraz pýtate, na čo je zväčšovanie samotného fotoaparátu vlastne dobré, odpoveď je jednoduchá. Spoločnosť Apple sa v iPhone 14 Pro Max chystá použiť prepracovaný fotoaparát s vyšším rozlíšením.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Snímač by mal mať až 48 MP a schopnosť zaznamenávať 8K video. Vďaka tomu bude patriť ku tým najlepším technológiám, aké sa objavia v roku 2022 na trhu. Všetko to má súvisieť aj s pripravovaným AR / VR Headsetom, ktorý príde začiatkom budúceho roka. Zatiaľ však nepredbiehajme.

Výrez pre Face ID v tvare pilulky 

Schéma na papieri, ktorá odhaľuje dizajn iPhonu 14 Pro Max od Apple
Zdroj: Baidu

Aby toho nebolo málo, schémy nám tiež potvrdzujú, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max už nebude mať klasický výrez vo vrchnej časti pre systém skenovania tváre Face ID.

Namiesto toho sa bude smartfón spoliehať na decentnejšie riešenie a to dva priestrely v obrazovke. Jeden – v tvare pilulky, bude skrývať biometrickú technológiu a ten druhý – v tvare kruhu, zase prednú kameru.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Malým bonusom by mali byť o poznanie tenšie rámčeky, ktoré sa nachádzajú medzi displejom a rámom zariadenia. Horšou správou potom bude, že prepracovaný dizajn Face ID uvidíme len v drahších verziách „Pro“.

Ak si kúpite základný iPhone 14 alebo iPhone 14 Plus / Max, spoliehať sa budete musieť na rovnaké riešenie, ako ponúkal minuloročný iPhone 13. Toto isté platí aj pre procesor A15 Bionic, ktorý bude prítomný v lacnejších prevedeniach.

Predstavenie a cena 

iPhone 14 Pro Max v striebornej, zlatej a čiernej verzii na tmavom pozadí
Zdroj: Volodymyr Lenard

iPhone 14 má byť predstavený už 13. septembra 2022, pričom predobjednávky začnú 16. septembra a predaj 23. septembra. Ak si ho plánujete kúpiť, mali by ste počítať s tým, že si zaplatíte o poznanie viac.

iPhone 14 z dôvodu inflácie, drahších surovín, nedostatku polovodičov a problémom v dodávateľských reťazcoch zdražie, čím sa jeho ceny dostanú na rekordné maximá. Dajte nám vedieť do komentára, či si tento model plánujete kúpiť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -