Apple predstavilo bezdrôtové slúchadlá s príchodom iPhonu 7. Hoci neboli v balení zariadenia okamžite si získali popularitu. To aj napriek vyššej cene. Kúpiť sa dajú však iba v bielej farbe. Nie každému to ale vyhovuje. AirPods v čiernej farbe by určite potešili, je šanca, že ich Apple predstaví?

AirPods v čiernej farbe tu už vraj dokonca mali byť

Takáto informácia možno prekvapí, no príchod slúchadiel AirPods v čiernej farbe sa očakával na túto jar, respektíve ešte pred predstavením druhej generácie slúchadiel, ktorá mala túto farbu priniesť.

Nestalo sa tak a slúchadlá ostávajú biele. Na tom ni je nič zlé. Káble, slúchadlá a iné doplnky Apple odjakživa vyrábal len v tejto farbe. Čo sa ale týka AirPods, ľudia ich používajú v zamestnaniach a možno by uvítali keby boli trošku elegantnejšie. Nie vždy sa skrátka biele slúchadlo hodí. Pokiaľ by šlo o lesklú čiernu, pôsobili by rovnako luxusne.

AirPods v čiernej farbe. Je šanca, že ich Apple predstaví? - svetapple.sk
Perfektný koncept od Martina Hajeka- svetapple.sk

Navyše Apple už dávno nie je vo farbách striktné a dáva používateľovi na výber. iPhone začínal len v jednej farbe a postupne sa portfólio rozširovalo. Dnes existuje dokonca farebný iPhone XR. Ak by sa teda rozhodli v Cupertine začať vyrábať dvojfarebné AirPods, určite by to nebola chyba. Nie na strane dizajnu a ani na strane predajov, ktoré by sa 100% zvýšili a budú musieť.

AirPods v čiernej farbe. Je šanca, že ich Apple predstaví? - svetapple.sk
Zlaté prvky by mohli byť luxusné – svetapple.sk

AirPods majú útlm

Druhá generácia evidentne zákazníkov nenalákala tak ako tá prvá, respektíve nie je až taká revolučná a ľudia ju nepotrebujú meniť. Tak či onak, akonáhle sa objavila na pultoch predajní, zákazníci okamžite začali kupovať prvú generáciu, paradoxne.

Dôvodom bola skoro rovnaká inovácia a výrazne nižšia cena. Teraz sa však predaj úplne utlmil. Hoci majú AirPods stále najväčší podiel na trhu v porovnaní s konkurenciou, chcelo by to zase niečo, čo im pridá na hodnote. To by mohla byť práve čierna farba.

AirPods v čiernej farbe. Je šanca, že ich Apple predstaví? - svetapple.sk
AirPods v čiernej farbe. Je šanca, že ich Apple predstaví? – svetapple.sk

Inovácia možno zákazníkov nepriláka ale nové, vizuálne prevedenie už áno. Nie je pri tom ani potrebné veľa investovať. Všetky technológie by ostali rovnaké, ľudia by ale mali na výber a to je dôležité. Takže ak sa pýtate, či prídu AirPods Black, so 100% pravdepodobnosťou sa to povedať nedá, ale nejedná sa to len tohto prípadu. 100% sa predpovedať nedá úplne nič. Na druhú stranu je to ale veľmi pravdepodobné, mohli by sme sa ich dočkať už na septembrovej keynote.

iPhone- revolúcia vo fotoaparátoch sa na tento rok odkladá. - svetapple.sk
iPhony nemusia byť jedinou septembrovou novinkou. – svetapple.sk

zdroj: macrumors

ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here